Image
Image
Image

Το Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας ξεκίνησε το 1978 ως πρωτοβουλία της Κινηματογραφικής Λέσχης της Δράμας.
Η ανταπόκριση, τόσο των κινηματογραφιστών, όσο και του κοινού ήταν μεγάλη από τα πρώτα, κιόλας, χρόνια της λειτουργίας του.
Έπειτα από μερικά χρόνια, το Φεστιβάλ υιοθετήθηκε από τον Δήμο της Δράμας και στα μέσα της δεκαετίας του '80 από την Πολιτεία.
Η πορεία του θεσμού έδειξε την επιτακτική ανάγκη της ύπαρξης ενός χώρου παρουσίασης και προβολής της ταινίας μικρού μήκους, ως αυτοτελούς καλλιτεχνικής έκφρασης.
Η πείρα του παρελθόντος βοήθησε στην βελτίωση των συνθηκών διεξαγωγής του Φεστιβάλ.

Τα τελευταία χρόνια, το Φεστιβάλ Δράμας έχει καθιερωθεί στη συνείδηση τόσο του κινηματογραφικού κόσμου όσο και του κοινού, ως ο χώρος ανάδειξης των κινηματογραφικών ταινιών μικρού μήκους, ως ο χώρος παρουσίασης όλων αυτών που θα αποτελέσουν ή θα συμπληρώσουν στο μέλλον ένα βασικό κομμάτι του πολιτισμού μας.

Η Δημοτική Αρχή, αλλά και η Πολιτεία, στάθηκαν αρρωγοί και βοήθησαν με κάθε τρόπο την βελτίωση των συνθηκών διεξαγωγής του Φεστιβάλ.

Η άριστη προβολή των ταινιών που συμμετέχουν, αλλά και οι νέες αίθουσες που ετοιμάζονται, συμπληρώνουν την τεχνική υποδομή.

Το Φεστιβάλ Δράμας είναι ένας ζωντανός οργανισμός που εξελίσσετε και ανανεώνεται.
Έτσι, εκτός από το Εθνικό Φεστιβάλ, τα τελευταία χρόνια διεξάγεται και το Διεθνές Φεστιβάλ, όπου διαγωνίζονται και παρουσιάζονται, στα παράλληλα αφιερώματα, ταινίες κινηματογραφιστών από ολόκληρο τον πλανήτη.

Ήδη από τον πρώτο χρόνο, ο αριθμός των συμμετεχόντων στο Διεθνές Τμήμα είναι εντυπωσιακός.
Ενδεικτικό της σημασίας, που αποδίδουν στο Φεστιβάλ Δράμας οι νέοι κινηματογραφιστές, είναι πως πολλοί από αυτούς, θεωρούν πως η συμμετοχή και βράβευσή τους στο Φεστιβάλ, αποτελεί ένα εφαλτήριο, όνι μόνον για την αναγνώριση του έργου τους, αλλά και για την περαιτέρω καλλιτεχνική πορεία τους.
Παράλληλα, το χρηματικό ύψος των βραβείων καθιστά ακόμα πιο ελκυστική την συμμετοχή τους.

Εκτός όμως από όλα αυτά, η ζεστή φιλοξενία των κατοίκων της όμορφης Δράμας, που διαχρονικά αγκαλιάζουν το θεσμό, το φιλικό περιβάλλον και η επαφή ανάμεσα σε καλλιτέχνες από διάφορα μέρη του κόσμου, συντελούν στη δημιουργία μιας ξεχωριστής ατμόσφαιρας, όπου το σημαντικό δεν είναι τόσο η βράβευση, αλλά η συμμετοχή και η επαφή με ομοτέχνους.

Το Φεστιβάλ δίνει ιδιαίτερη σημασία, όχι μόνο στην προβολή των ταινιών, αλλά και στην δημιουργία φιλικής ατμόσφαιρας. Θεωρεί πως οι καλλιτέχνες δεν είναι αποκομμένοι από τον κόσμο, αλλά ζουν, αναπνέουν και πρέπει να διασκεδάσουν…

Αυτό δεν είναι άλλωστε και ο κινηματογράφος;

Από τον Αύγουστο του 1996, το Υπουργείο Πολιτισμού, αναγνωρίζοντας την σημασία και το κύρος του Φεστιβάλ της Δράμας, το έχει εντάξει στο Εθνικό Πολιτιστικό Δίκτυο Πόλεων.
Η ένταξη αυτή, έχει ως αποτέλεσμα τη συμμετοχή σε ένα πολιτιστικό δίκτυο Πανελλαδικής εμβέλειας και ασφαλώς, τη θεσμοθέτηση απρόσκοπτης χρηματοδότησης, εξ ίσου, από το Υπουργείο Πολιτισμού και το Δήμο της Δράμας.

Το Φεστιβάλ έρχεται σε επαφή με άλλα αντίστοιχα Διεθνή Φεστιβάλ, καλεί ανθρώπους του διεθνούς κινηματογράφου, οι οποίοι μεταδίδουν την γνώση και την πείρα τους στους νέους κινηματογραφιστές και διοργανώνει αφιερώματα σε διεθνείς κινηματογραφίες. με αυτόν τον τρόπο, ανοίγε το δρόμο για καλλιτεχνική ενημέρωση, αλλά και στην αναγκαία κρίση και σύγκριση.

Σήμερα πλέον το Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους της Δράμας, είτε αφορά στο Διεθνές, είτε στο Ελληνικό του κομμάτι, έχει εξελιχθεί σε έναν πολιτιστικό οργανισμό, Εθνικής και διεθνούς εμβέλειας.

Καλλιτεχνικός Διευθυντής Φεστιβάλ, Επικεφαλής Εθνικού Διαγωνιστικού: Σακαρίδης Γιάννης
Επικεφαλής Διεθνούς Διαγωνιστικού: Ζώης Γιώργος
Επικεφαλής Εθνικού Σπουδαστικού: Ιωσηφέλης Παναγιώτης
Επικεφαλής Διεθνούς Σπουδαστικού: Νεοφώτιστος Θανάσης
Επικεφαλής Animation: Σάκκας Σπύρος
Επικεφαλής Short And Green: Τερζόπουλος Βασίλης
Επικεφαλής KIDDO: Μαυρίδου Έλενα

Για περισσότερες πληροφορίες-λεπτομέρειες, επισκεφτείτε την επίσημη σελίδα του Φεστιβάλ, πατώντας εδώ

47ο Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Οι σκηνοθέτες που συμμετέχουν σε όλα τα τμήματα


46ο Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας 2024
02/09 - 10/09/2024

Untitled Document

Εθνικό Διαγωνιστικό
* 36 ROSES STREET (2024 ΕΓΧ 15')
Ξυπολιάς Κρίστιαν
* 7Hz (2024 ΕΓΧ 14')
Χατζάκου Μαρία
* HONEYMOON (2023 ΕΓΧ 25')
Παπασταθόπουλος Άλκης
* MIRA (2024 ΕΓΧ 14')
Περετζής Ορφέας
* MJ (2024 ΕΓΧ 27')
Φουρτούνης Γιώργος
* NAME DAY (2024 ΕΓΧ 18')
Δημητριάδης Κώστας (3)
* NUMB (2024 ΕΓΧ 20')
Κούρτη Δέσποινα (2)
* PAVE PARADISE (2024 ΕΓΧ 16')
Σπύρου Αλκαίος
* ROGER (2024 ΕΓΧ 19')
Μήτσιος Θάνος
* SKELETON TREE (2024 ΕΓΧ 17')
Ζαλαβράς Χάρης
* TREADMILL (2024 ΕΓΧ 20')
Κοιμήσης Γιώργος
* ZANGE (2024 ΕΓΧ 16')
Μπαγλανέα Ίρις
* ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ (2023 Α/Μ 15')
Σκούρας Αλέξανδρος
* ΑΣΚΟΠΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ (2023 ΕΓΧ 20')
Λεούση Νικολέτα
* ΒΙΩΜΑ (2024 ΕΓΧ 19')
Σαφτ Άγγελος
* ΓΚΕΚΑΣ (2024 ΕΓΧ 25')
Μουτσιάκας Δημήτρης
* ΘΕΑΤΡΟ (2024 ΕΓΧ 14')
Λώλα Αναστασία
* ΚΥΝΗΓΟΣ (2024 ΕΓΧ 17')
Σηφάκης Παύλος
* ΚΥΡΙΑ ΝΙΤΣΑ (2023 ΕΓΧ 17')
Ράπτη Νεφέλη
* ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, Η (2024 ΕΓΧ 16')
Χαραλαμπόπουλος Δημήτρης
* ΜΩΒ (2023 ΕΓΧ 17')
Καπράλου Γεωργία
* ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΣ (2024 ΕΓΧ 14')
Ζένιου Χρήστος
* ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΑ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΟΥΝ ΟΤΑΝ Η ΠΟΛΗ ΦΛΕΓΕΤΑΙ, ΤΑ (2023 ΕΓΧ 21')
Μαρκουλάκης Σταύρος
* ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΓΑΜΟΣ, Ο (2024 ΕΓΧ 12')
Χαλικιάς Ανδρέας
* ΣΠΙΤΙ, ΤΟ (2020 ΕΓΧ & Α/Μ 2')
Κακλέας Άρης
* ΦΟΙΒΗ (2023 ΕΓΧ 15')
Σουμέλη Ευαγγελία
* ΧΡΥΣΑ ΒΑΣΤΑ (2023 ΕΓΧ 15')
Κοντογιάννης Φοίβος
Διεθνές Διαγωνιστικό
* NUMB (2024 ΕΓΧ 20')
Κούρτη Δέσποινα (2)
* WHAT MARY DIDN'T KNOW (2024 ΕΓΧ 54')
Κοτζαμάνη Κωνσταντίνα
* ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΓΑΛΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΙΝΕΙΤΑΙ (2024 ΕΓΧ 32')
Χαιρετάκη Δάφνη
Εθνικό Σπουδαστικό
* 040 (2024 ΕΓΧ 13')
Αναστασίου Δώρα
* 10 ΛΕΠΤΑ ΚΟΛΥΜΠΙ (2024 e 24')
Τσούτσης Αχιλλέας
* ALLES GUT (2024 ΕΓΧ 25')
Παρασκευόπουλος Παύλος
* DODECA - THE WOMB (2024 ΕΓΧ 4')
Χαρασανάκης Ντανιέλε
* DRACAENA (2024 ΕΓΧ & Α/Μ 13')
Παναγιωτίδης Γιάννης, Πριόβολου Σοφία
* IMAGINARY MOSCOW (2024 Α/Μ 7')
Μαζαράκης Πάνος
* MARCHING (2024 ΕΓΧ 13')
Μπουγά Γιώτα
* MRI (2024 ΕΓΧ 18')
Ξυπολιτάκη Μελίνα
* NO FUTURE KIDS (2024 ΕΓΧ 20')
Πουλοπούλου Ελένη
* PLANTASIA (2023 Α/Μ 4')
Γουρζής Άγγελος
* TRUE BLUE (2024 ΕΓΧ 14')
Κούβελας Στράτος
* ΑΠΑΡΑΤΑΜΕ (2024 ΕΓΧ 18')
Τσιλιανίδου Μένη
* ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ (2024 ΕΓΧ 18')
Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα
* ΔΑΚΡΥΓΟΝΟ (2024 ΕΓΧ & Α/Μ 15')
Σπυριδάκης Ορέστης
* ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ, Ο (2024 ΕΓΧ 10')
Σπηλιοπούλου Χριστίνα
* ΚΛΗΜΕΝΤΙΝΗ (2024 ΕΓΧ 12')
Σταγάκης Γιώργος
* ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΠΑΤΑΣ ΣΤΗ ΓΗ (2024 ΕΓΧ 20')
Δικόπουλος Βαγγέλης
* ΝΕΚΡΗ ΖΩΝΗ (2023 ΕΓΧ 17')
Παναγή Γιάννης
* ΟΧΙ ΠΙΑ ΕΡΩΤΕΣ (2024 ΕΓΧ 7')
Καραγιάννης Φοίβος
* ΠΟΠ (2024 ΕΓΧ 28')
Κουντουρά Λίνα
* ΠΟΤΑΜΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ, ΤΟ (2024 ΕΓΧ 17')
Νικολακόπουλος Ξενοφών
* ΣΤΕΛΙΑΝΝΑ (2023 ΕΓΧ 14')
Μπλέτας Γιάννης
* ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΝΟΜΑΣ, Ο (2023 ΕΓΧ 20')
Φερεντίνος Φίλιππος
* ΤΡΩΚΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΠΕΤΟΝ (2024 ΕΓΧ 13')
Γκανάτσιος Απόστολος
* ΤΣΑΪΜΑΧΑΛΑ (2024 ΕΓΧ 11')
Παναγιωτακόπουλος Βαγγέλης
* ΧΝΑΡΙΑ ΤΟΥ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟΥ, ΣΤΑ (2024 ΕΓΧ 23')
Μπόσμης Βασίλης
Διεθνές Σπουδαστικό
* DRACAENA (2024 ΕΓΧ & Α/Μ 13')
Παναγιωτίδης Γιάννης, Πριόβολου Σοφία
* NO FUTURE KIDS (2024 ΕΓΧ 20')
Πουλοπούλου Ελένη
Animation
* 74 (2024 ΕΓΧ & Α/Μ 16')
Μαργαρίτης Χαράλαμπος
* DODECA - THE WOMB (2024 ΕΓΧ 4')
Χαρασανάκης Ντανιέλε
* G3N3SIS (2024 ΕΓΧ 9')
Ντούσιας Αντώνης
* MUSHROOM MAN, THE (2024 Α/Μ 4')
Νιαμονιτάκης Πέτρος
* P (2024 ΕΓΧ 10')
Κουπετώρης Στέλιος
* PLANTASIA (2023 Α/Μ 4')
Γουρζής Άγγελος
* UNDERGROUND (2024 ΕΓΧ 7')
Χριστοφόρου Γιάννης
* ΑΣΩΤΟΣ (2024 Α/Μ 9')
Νάθενας Γιώργος
Short and Green
* PLANTASIA (2023 Α/Μ 4')
Γουρζής Άγγελος
KIDDO
* ΤΖΙΤΖΙΛΙ ΜΙΤΖΙΛΙ (2024 ΕΓΧ 12')
Φωτίου Έλλη (2)
* ΧΙΟΝΟΜΠΑΛΕΣ (2024 ΕΓΧ 16')
Βαρδαρινός Γρηγόρης
Αφιέρωμα στον Κωνσταντίνο Γιάνναρη
* ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ (1994 ΕΓΧ 44')
Γιάνναρης Κωνσταντίνος
* ΤΡΩΕΣ (1989 Α/Μ 33')
Γιάνναρης Κωνσταντίνος
Αφιέρωμα στην Φρίντα Λιάππα
* ΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝ (1980 ΕΓΧ 24')
Λιάππα Φρίντα
* ΜΕΤΑ 40 ΜΕΡΕΣ (1972 Α/Μ 20')
Λιάππα Φρίντα
* ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙΣ (1977 Α/Μ 43')
Λιάππα Φρίντα


 

 








 


Πίνακας βραβευμένων ταινιών, που συμμετείχαν στο Φεστιβάλ Δράμας από τη γέννησή του έως και σήμερα

Η αρχική ταξινόμηση ορίζεται ως φθίνουσα ανά έτος βράβευσης της ταινίας και χωρίς φιλτράρισμα δεδομένων. Ωστόσο, μπορείτε να ταξινομήσετε τα δεδομένα της κάθε στήλης όπως εσείς επιθυμείτε, πατώντας τα σύμβολα "βελάκια", που βρίσκονται στο αριστερό πλάι κάθε επικεφαλλίδας

Τέλος, μπορείτε να φιλτράρετε τα δεδομένα, κατά την κρίση σας.

  • Κεντρικό πεδίο "Αναζήτηση" στην αριστερή κορυφή του πίνακα: μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιαδήποτε λέξη κλειδί που αφορά στο σύνολο των εγγραφών του πίνακα.
  • Πεδία αναζητήσεων κάτω από τις επικεφαλίδες των στηλών: ανεξάρτητα φίλτρα για κάθε στήλη ή συνδιασμός φίλτρων στα δεδομένα που εσείς επιθυμείτε.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή απορία πατήστε εδώ. Για προσθήκη Βραβείου, το οποίο δεν συμπεριλαμβάνετε στον πίνακα πατήστε εδώ αφού πρώτα βεβαιωθείτε για τη μη καταχώρησή του.




 
 








 

ΈτοςΤμήμαΤαινίαΣκηνοθέτηςΒραβείοΒραβευμένο πρόσωπο
2023Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΔιαγωνιστικόMIDNIGHT SKINΜαυρής ΜανώληςΜεγάλο Βραβείο Επιτροπής
2023Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΔιαγωνιστικόΑΝΟΡΘΟΔΟΞΟΣΑντωνόπουλος ΚώσταςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2023Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΣπουδαστικόΑΧΙΝΟΣΠαπαδάκη Εύα, Πούλιου Ελίζαμπεθ, Ζουμπούλη ΛίληΒραβείο Διανομής
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΡΚΟΥΔΟΤΡΥΠΑΝτινόπουλος Στέργιος, Παπαδάκη ΚρισιάναΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΝΑ ΔΥΕΙ, ΤΟΤζιώλας ΑστέρηςΕιδικό Βραβείο Κριτικής Επιτροπής
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΦΩΣ ΕΚ ΦΩΤΟΣΖιντζιρία ΝεριτάνΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόBUFFER ZONEΣταύρου ΣάββαςΒραβείο Drama Queer
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΔΙΑΒΑΣΗΜαυρογεώργη Κατερίνα, Τσαμάτης ΑινείαςΒραβείο ΠΕΚΚ
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ, ΗΚολώνια ΜαίρηΒραβείο Τεχνικής Αρτιότητας ΕΤΕΚΤ-ΟΤ
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΕΡΟΛΙΝΚουκιάς Παντελής ΑλέξηςΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόPIECE OF LIBERTY, AΚαπάκα ΑντιγόνηΒραβείο Κοινού
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόSUPERΚούλογλου ΝίκοςΒραβείο Ανάπτυξης
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΕΡΟΛΙΝΚουκιάς Παντελής ΑλέξηςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚουκιάς Παντελής Αλέξης
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΕΡΟΛΙΝΚουκιάς Παντελής ΑλέξηςΒραβείο ΣεναρίουΚουκιάς Παντελής Αλέξης, Μαθιουδάκης Μιχάλης
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόBUFFER ZONEΣταύρου ΣάββαςΒραβείο Καλύτερης Ανδρικής ΕρμηνείαςΜάρκου Ανδρέας
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΡΚΟΥΔΟΤΡΥΠΑΝτινόπουλος Στέργιος, Παπαδάκη ΚρισιάναΒραβείο Καλύτερης Γυναικείας ΕρμηνείαςΚυριαζή Χαρά
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόMIDNIGHT SKINΜαυρής ΜανώληςΒραβείο ΦωτογραφίαςΤιλίνσκι Μανού
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΡΙΖΟΝΕΣΗλιόπουλος Γιώργος (2)Βραβείο ΜοντάζΚλεφτάκης Μάριος
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΔΙΑΒΑΣΗΜαυρογεώργη Κατερίνα, Τσαμάτης ΑινείαςΒραβείο Πρωτότυπης ΜουσικήςΣωτηρόπουλος Πέτρος, The Aqua Barons
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόMIDNIGHT SKINΜαυρής ΜανώληςΒραβείο Σχεδιασμού ΉχουΚουπετώρης Στέλιος, Παπαγιαννόπουλος Παναγιώτης
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΝΟΡΘΟΔΟΞΟΣΑντωνόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΉχουΚωνσταντίνου Νίκος
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΔΙΑΒΑΣΗΜαυρογεώργη Κατερίνα, Τσαμάτης ΑινείαςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΦλέσσα Άρτεμις
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόGOOD GIRLS CLUB: A VIRGINITY ODYSSEYΒαρτζιώτη Λήδα, Τσακαλέας ΔημήτρηςΒραβείο ΣκηνογραφίαςRectifier + Tzo
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόGOOD GIRLS CLUB: A VIRGINITY ODYSSEYΒαρτζιώτη Λήδα, Τσακαλέας ΔημήτρηςΒραβείο Σχεδιασμού Μακιγιάζ, Κομμώσεων & Ειδικών ΕφέΤράντου Ελίνα
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόMIDNIGHT SKINΜαυρής ΜανώληςΒραβείο Ειδικών & Οπτικών ΕφέΧίλντερμπράντ Μόργκαν, Kameleon Studio
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΝΑ ΔΥΕΙ, ΤΟΤζιώλας ΑστέρηςΈπαινος Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΤζατζάκης Σωτήρης
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΠΑΡΕΛΑΣΗ, ΗΓαλανόπουλος ΜιχάληςΒραβείο Ελληνικής Σπουδαστικής Ταινίας "Φρίντα Λιάππα"
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΑΘΗΝΑ, ΑΓΑΠΗ ΜΟΥΚεχρής ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΧΑΟΣ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΤΗΣ, ΤΟΚολιούκος ΝίκοςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚολιούκος Νίκος
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΙΑΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΞΙΑΣΑλεξανδράκη ΝίναΒραβείο ΣεναρίουΑλεξανδράκη Νίνα
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟΓεωργακόπουλος Γιώργος (2)Βραβείο Καλύτερης Ανδρικής ΕρμηνείαςΜούτσο Φαμπρίτσιο
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΧΑΟΣ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΤΗΣ, ΤΟΚολιούκος ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Γυναικείας ΕρμηνείαςΣιώτου Μαρίνα
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΠΩΣ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙΣ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΕΙΣΣπανουδάκης ΚώσταςΒραβείο Φωτογραφίας "Ντίνος Κατσουρίδης"Καραβούλιας Γιώργος
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΠΑΡΕΛΑΣΗ, ΗΓαλανόπουλος ΜιχάληςΒραβείο ΜοντάζΦλαό Αντουάν
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΠΑΡΕΛΑΣΗ, ΗΓαλανόπουλος ΜιχάληςΒραβείο Σχεδιασμού ΉχουΝτελ Γκαούντιο Μάσιμο
2023Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόLITTLE DOGGIEΝτούνης ΓιώργοςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΜαστρακούλη Αναστασία
2022Φεστιβάλ ΔράμαςΟΧΙ ΑΥΡΙΟΜπάστα ΑμέρισσαΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2022Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΑΜΑΒακαλιός ΑνδρέαςΒραβείο Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΟλσέφσκι Φίλη
2022Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΔιαγωνιστικόUNDER THE LAKEΤρουμπούκης ΘανάσηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2022Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΔιαγωνιστικόUNDER THE LAKEΤρουμπούκης ΘανάσηςΒραβείο FIPRESCI
2022Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΔιαγωνιστικόUNDER THE LAKEΤρουμπούκης ΘανάσηςΒραβείο Ανάπτυξης
2022Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΣπουδαστικόLOVE YOU MORE THAN PEANUT BUTTERΘυφρονίτου Αριάδνη ΑγγελικήΒραβείο Διανομής
2022Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΣπουδαστικόLOVE YOU MORE THAN PEANUT BUTTERΘυφρονίτου Αριάδνη ΑγγελικήΒραβείο ΜοντάζΞυλογιάννη Γκόντρια Δανάη
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό Διαγωνιστικό5pm SEASIDEΣτέσκαλ ΒαλεντίνΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΘΡΟΝΟ ΤΟΥ ΞΕΡΞΗ, ΣΤΟΝΚαλογηροπούλου ΕύηΕιδικό Βραβείο Κριτικής Επιτροπής
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόTOXIC MAGNUSΓκατζούλης ΝάσοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΚΑΚΤΟΣΖούρας ΔημήτρηςΒραβείο Drama Queer
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόPENDULUSΓκότσης ΔημήτρηςΒραβείο ΠΕΚΚ
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόPENDULUSΓκότσης ΔημήτρηςΒραβείο Τεχνικής Αρτιότητας ΕΤΕΚΤ-ΟΤ
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόPENDULUSΓκότσης ΔημήτρηςΒραβείο Κοινού
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόKIDDOΚίμωνας ΜιχάληςΒραβείο Σκηνοθεσίας "Τώνια Μαρκετάκη"Κίμωνας Μιχάλης
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόTOKAKIS OR WHAT’S MY NAMEΤοκάκης ΘάνοςΒραβείο ΣεναρίουΤοκάκης Θάνος
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό Διαγωνιστικό5pm SEASIDEΣτέσκαλ ΒαλεντίνΒραβείο Α' Ανδρικού ΡόλουΤσιοτσιόπουλος Αντώνης
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΔΑΦΝΗΜισιαλή ΤώνιαΒραβείο Καλύτερης Γυναικείας ΕρμηνείαςΧαραλάμπους Νιόβη
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΜΑΓΜΑΤσάλτα ΕυαγγελίαΒραβείο ΦωτογραφίαςΚανάκης Γιάννης
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΝΟΗΡαφτογιάννης ΧάρηςΒραβείο ΜοντάζΒαβούρης Νίκος
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΜΑΓΜΑΤσάλτα ΕυαγγελίαΒραβείο Πρωτότυπης ΜουσικήςΔρυμωνίτης Αλέξανδρος
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόUNDER THE LAKEΤρουμπούκης ΘανάσηςΒραβείο Σχεδιασμού ΉχουΝτούνης Λέανδρος, Λιναρδόπουλος Νίκος
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόPENDULUSΓκότσης ΔημήτρηςΒραβείο ΉχουΓεροδήμος Βασίλης
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόKIDDOΚίμωνας ΜιχάληςΒραβείο ΣκηνογραφίαςΓουλάκου Εύα
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόTOKAKIS OR WHAT’S MY NAMEΤοκάκης ΘάνοςΒραβείο ΕνδυματολογίαςΑλειφέρη Μάρλι
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόKIDDOΚίμωνας ΜιχάληςΒραβείο ΜακιγιάζΛυγίζου Ιωάννα
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόKIDDOΚίμωνας ΜιχάληςΒραβείο Ειδικών & Οπτικών ΕφέΓκιόκας Μιχάλης
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΤΣΟΥΛΑΚΙΑΜαυρίδου ΔέσποιναΒραβείο Ελληνικής Σπουδαστικής Ταινίας "Φρίντα Λιάππα"
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΤΡΙΧΕΣΔιγενάκη ΙωάνναΕιδική Μνεία
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΟΤΙ ΑΠΟΜΕΝΕΙΣαφού ΣεμέληΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΣαφού Σεμέλη
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΣΑΜΜΕΡΧριστοφόρου ΣτέλιοςΒραβείο ΣεναρίουΧριστοφόρου Στέλιος
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΛουκανίδου ΜελίναΒραβείο Φωτογραφίας "Ντίνος Κατσουρίδης"Γκατζόγιας Μιχάλης
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΤΣΟΥΛΑΚΙΑΜαυρίδου ΔέσποιναΒραβείο Γυναικείας ΕρμηνείαςΓεωργάκη Ελένη, Τζιορμπατζή Ελίνα
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΛουκανίδου ΜελίναΒραβείο Σχεδιασμού ΉχουΜπισδίκης Γιώργος
2022Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΣπουδαστικόΤΣΟΥΛΑΚΙΑΜαυρίδου ΔέσποιναΒραβείο ΣκηνογραφίαςΚουρελιά Εύα, Σάμπρη Ελένη
2021Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΔιαγωνιστικόΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙΚαπλανίδης ΆρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2021Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΔιαγωνιστικόBRUTALIA, ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣΜαυρής ΜανώληςΒραβείο FIPRESCI
2021Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές Διαγωνιστικό Κινουμένων ΣχεδίωνΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙΚαπλανίδης ΆρηςΤιμητική Διάκριση
2021Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΣπουδαστικόΜΟΝΟΙ ΣΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡΠαπαδοπούλου ΑναστασίαΒραβείο Heat it Up
2021Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΣπουδαστικόΜΟΝΟΙ ΣΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡΠαπαδοπούλου ΑναστασίαΒραβείο Διανομής
2021Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΣπουδαστικόΑΝΤΕ ΝΤΕΘυφρονίτου Αριάδνη ΑγγελικήΒραβείο Καλύτερου Ελληνικού ΣεναρίουΘυφρονίτου Αριάδνη Αγγελική
2021Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΣπουδαστικόΤΟΛΗΣ LIVE (Ή ΤΟΡΟΝΤΟ)Ρέλλος ΑλέξανδροςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη "Ντίνος Κατσουρίδης"Θυφρονίτου Αριάδνη Αγγελική
2021Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΣπουδαστικόΜΟΝΟΙ ΣΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡΠαπαδοπούλου ΑναστασίαΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη "Ντίνος Κατσουρίδης"Θυφρονίτου Αριάδνη Αγγελική
2021Φεστιβάλ Δράμας Διεθνές ΣπουδαστικόΑΝΤΕ ΝΤΕΘυφρονίτου Αριάδνη ΑγγελικήΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη "Ντίνος Κατσουρίδης"Θυφρονίτου Αριάδνη Αγγελική
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόBRUTALIA, ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣΜαυρής ΜανώληςΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόHORSEPOWERΣκάνδαλος ΣπύροςΕιδικό Βραβείο Κριτικής Επιτροπής
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΒΑΝΚΟΥΒΕΡ, ΤΟΑναστασιάδου ΆρτεμιςΕιδικό Βραβείο Κριτικής Επιτροπής
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόEVERY SUNDAYΠαπαδήμα ΚατερίναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόSUMMER PLACE, AΜατθαίου ΑλεξάνδραΒραβείο Drama Queer
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόAPALLOUΑυγουστίδης ΝίκοςΕύφημη Μνεία
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΦΟΙΤΗΤΗΣ, ΟΚαλαμάκης ΒασίληςΕύφημη Μνεία
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόMOTORWAY 65Καλογηροπούλου ΕύηΤιμητική Διάκριση
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΒΑΝΚΟΥΒΕΡ, ΤΟΑναστασιάδου ΆρτεμιςΒραβείο ΠΕΚΚ
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΦΟΙΤΗΤΗΣ, ΟΚαλαμάκης ΒασίληςΒραβείο Τεχνικής Αρτιότητας ΕΤΕΚΤ-ΟΤ
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙΚαπλανίδης ΆρηςΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙΚαπλανίδης ΆρηςΒραβείο Κοινού
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόSOUL FOODΤσεμπερόπουλος ΝίκοςΒραβείο Σκηνοθεσίας "Τώνια Μαρκετάκη"Τσεμπερόπουλος Νίκος
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑΣουμέλη ΕυαγγελίαΒραβείο ΣεναρίουΣουμέλη Ευαγγελία
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόSOUL FOODΤσεμπερόπουλος ΝίκοςΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Ανδρικής ΕρμηνείαςΣαρρής Απόλλωνας
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΒΑΝΚΟΥΒΕΡ, ΤΟΑναστασιάδου ΆρτεμιςΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Ανδρικής ΕρμηνείαςΚουτσογιάννης Βασίλης
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόSUMMER PLACE, AΜατθαίου ΑλεξάνδραΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Γυναικείας ΕρμηνείαςΜηνά Μαίρη
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόSOULS ALL UNACCOMPANIEDΤελτζίδης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση Ανδρικής ΕρμηνείαςΓκουιργκίς Ζουβάνι
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόHORSEPOWERΣκάνδαλος ΣπύροςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΤσιφτελής Θωμάς
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόMOTORWAY 65Καλογηροπούλου ΕύηΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΓιαννακόπουλος Χρήστος (2)
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΜΥΓΔΑΛΗΧατζάκου ΜαρίαΤιμητική Διάκριση Πρωτότυπης ΜουσικήςΟρφανού Μαριλένα
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙΚαπλανίδης ΆρηςΤιμητική Διάκριση Σχεδιασμού ΉχουΚαπλανίδης Άρης
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόLAST VISITΑλιδάκης ΣπύροςΤιμητική Διάκριση ΉχουΛούκος Γιάννης
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόΟΛΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣΚούπα ΜέμηΤιμητική Διάκριση ΉχουΕυθυμίου Στέφανος
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόBRUTALIA, ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣΜαυρής ΜανώληςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΚαλογιάννη Δάφνη
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόBRUTALIA, ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣΜαυρής ΜανώληςΤιμητική Διάκριση Ενδυματολογίας "Ιουλία Σταυρίδου"Γουλάκου Εύα
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόHORSEPOWERΣκάνδαλος ΣπύροςΒραβείο Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΤσιφτελής Θωμάς
2021Φεστιβάλ Δράμας Εθνικό ΔιαγωνιστικόCORTAZARΓερμανίδης Αργύρης, Στράουχ Καραγεωργίου ΚατερίναΕιδική Μνεία Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΓερμανίδης Αργύρης
2020Φεστιβάλ ΔράμαςBELLAΠετράκη ΘέλγιαΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΒΟΥΤΑΖάχος ΔημήτρηςΕιδικό Βραβείο Κριτικής Επιτροπής
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΟΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟΔαουτάκη ΑνθήΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΤΕΟ, Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΜΟΥΚαρτέρης ΧρήστοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2020Φεστιβάλ ΔράμαςMADONNA F64.0Μαρκουλάκης ΣταύροςΒραβείο Drama Queer
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ (ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ), ΤΟΛέντζου ΖακλίνΕιδικό Βραβείο Περιβάλλον & Κλιματική Αλλαγή
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΒΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΣΤΑΚρατίδη ΑναστασίαΒραβείο Τηλεοπτικού Σταθμού της Βουλής των Ελλήνων
2020Φεστιβάλ ΔράμαςDAKARΜωραϊτίδης ΣτέλιοςΕύφημη Μνεία
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΚΛΗΣΗ, ΗΨαράς ΜάριοςΕύφημη Μνεία
2020Φεστιβάλ ΔράμαςPASHKAΛίπε ΟλτιόνΕύφημη Μνεία
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ (ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ), ΤΟΛέντζου ΖακλίνΒραβείο FIPRESCI
2020Φεστιβάλ ΔράμαςGOADSΜπαγλανέα ΊριςΒραβείο ΠΕΚΚ
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΒΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΣΤΑΚρατίδη ΑναστασίαΕΤΕΚΤ Βραβείο
2020Φεστιβάλ ΔράμαςBELLAΠετράκη ΘέλγιαΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΟΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟΔαουτάκη ΑνθήΒραβείο Κοινού
2020Φεστιβάλ ΔράμαςANTIVIRUSΣίμα ΑναστασίαΒραβείο Κοινού
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΒΑΖΟ, ΤΟΡόντσης ΚυριάκοςΒραβείο Κοινού
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΦΥΣΑΡΜΟΝΙΚΑ ΜΑΝΣκούρας ΑλέξανδροςΒραβείο Σκηνοθεσίας "Τώνια Μαρκετάκη"Σκούρας Αλέξανδρος
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΒΟΥΤΑΖάχος ΔημήτρηςΒραβείο ΣεναρίουΤελτζίδης Γιώργος
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΝΟΗΜΑ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, ΤΟΠαπαδάκης Μάνος (2)Τιμητική Διάκριση Ανδρικής ΕρμηνείαςΙορδανόπουλος Παύλος
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΡΟΖΑ ΚΑΪΡΟΣιμχά ΖακΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη "Ντίνος Κατσουρίδης"Σιμχά Ζακ
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΒΙΟΛΕΤΤΑΉμελλος ΦοίβοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη "Ντίνος Κατσουρίδης"Ήμελλος Φοίβος
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΒΑΖΟ, ΤΟΡόντσης ΚυριάκοςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου Σκηνοθέτη "Ντίνος Κατσουρίδης"Ρόντσης Κυριάκος
2020Φεστιβάλ ΔράμαςBELLAΠετράκη ΘέλγιαΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΤιλίνσκι Μανού
2020Φεστιβάλ ΔράμαςBELLAΠετράκη ΘέλγιαΤιμητική Διάκριση Γυναικείας ΕρμηνείαςΤοπαλίδου Έλενα
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΥΘΡΑΥΣΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗΤσιμπίνης ΘανάσηςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΠαπαευαγγέλου Σμαρώ
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΛΑΤΟΝΙΝΗΠάστρας ΝίκοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΒεσλεμές Γιάννης
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΑΝΘΟΛΟΓΙΟ ΜΙΑΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣΧαραμουντάνης ΚώσταςΤιμητική Διάκριση Σχεδιασμού ΉχουΧαραμουντάνης Κώστας
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΝΟΗΜΑ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, ΤΟΠαπαδάκης Μάνος (2)Τιμητική Διάκριση ΉχουΛαζαρίδης Σίμος
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΒΟΥΤΑΖάχος ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΕλευσινιώτη Δανάη
2020Φεστιβάλ ΔράμαςBELLAΠετράκη ΘέλγιαΤιμητική Διάκριση Ενδυματολογίας "Ιουλία Σταυρίδου"Ροζάνα Βασιλεία
2020Φεστιβάλ ΔράμαςBELLAΠετράκη ΘέλγιαΤιμητική Διάκριση ΜακιγιάζΛυγίζου Ιωάννα
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΩΤΟΣ ΕΡΩΤΑΣΡαφτογιάννης ΧάρηςΕύφημη ΜνείαΚορωναίος Κώστας
2020Φεστιβάλ ΔράμαςΟΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟΔαουτάκη ΑνθήΕύφημη ΜνείαΒογιατζάκη Στέλλα
2019Φεστιβάλ ΔράμαςINDEXΚολοβός ΝίκοςΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗΣιεηττάνης ΑνδρέαςΒραβείο #ThisisEU - Ευρωπαϊκές Αξίες
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΥΠΝΟΒΑΤΩΝΤΑΣΑναστάση ΜελίσσαΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΚΛΕΟΝΙΚΗΑντωνοπούλου ΆνναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΒΙΑΙΗ ΕΞΙΣΩΣΗΝτούσιας ΑντώνηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
2019Φεστιβάλ ΔράμαςSAD GIRL WEEKENDΤσακαλέας Δημήτρης, Βαρτζιώτη ΛήδαΚαλύτερης Σπουδαστικής ταινίας
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΓΚΑΣ, ΟΚακανιάρης ΑλέξανδροςΕύφημη Μνεία
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΛΑΒακαλιός ΑνδρέαςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ, ΟΓιγιντής ΜιχάληςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΔΩΜΑΤΙΟ, ΣΤΟΣωτήρχου ΓεωργίαΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΛΑΒακαλιός ΑνδρέαςΒραβείο ΠΕΚΚ
2019Φεστιβάλ ΔράμαςWΚουπετώρης ΣτέλιοςΕΤΕΚΤ Βραβείο Τεχνικής Αρτιότητας
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΛΑΒακαλιός ΑνδρέαςΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΙ ΕΜΑΣ, ΗΚεκάτος ΒασίληςΒραβείο ΣκηνοθεσίαςΚεκάτος Βασίλης
2019Φεστιβάλ ΔράμαςI AM MACKENZIEΑναστασιάδου ΆρτεμιςΒραβείο Τώνια Μαρκετάκη για την καλύτερη γυναικεία σκηνοθετική παρουσίαΑναστασιάδου Άρτεμις
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΡΟΥΖΘεοδοσόπουλος ΚώσταςΒραβείο ΣεναρίουΘεοδοσόπουλος Κώστας
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΙ ΕΜΑΣ, ΗΚεκάτος ΒασίληςΤιμητική Διάκριση Ανδρικής ΕρμηνείαςΖεγκίνογλου Νίκος
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΡΟΥΖΘεοδοσόπουλος ΚώσταςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΘεοδοσόπουλος Κώστας
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ, ΤΟΑλεβίζος ΚώσταςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΦρέντζος Γιώργος
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ, ΤΟΑλεβίζος ΚώσταςΤιμητική Διάκριση Γυναικείας ΕρμηνείαςΤουμάση Αναστασία
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΡΤ ΠΟΣΤΑΛ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥΑντωνόπουλος ΚώσταςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΝερουτσοπούλου Λίβια
2019Φεστιβάλ ΔράμαςCHOPPERΚαψανάκης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΓιαννακάκης Νίκος, Γιαννούλης Δημήτρης
2019Φεστιβάλ ΔράμαςSABLE NOIRΤρουμπούκης ΘανάσηςΤιμητική Διάκριση Σχεδιασμού ΉχουΓιαννακόπουλος Χρήστος (2)
2019Φεστιβάλ ΔράμαςPATHOLOGIES OF EVERYDAY LIFEΠαπαθανασόπουλος ΑλέξανδροςΤιμητική Διάκριση ΉχουΑντύπας Γιάννης
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΑΓΙΑΖΑ ΝΩΡΙΣΠαναγόπουλος ΙάκωβοςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΣυμεωνίδης Χρήστος
2019Φεστιβάλ ΔράμαςSAD GIRL WEEKENDΒαρτζιώτη Λήδα, Τσακαλέας ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΚαμπέρης Βαγγέλης
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΡΟΥΖΘεοδοσόπουλος ΚώσταςΤιμητική Διάκριση ΜακιγιάζΛυγίζου Ιωάννα
2019Φεστιβάλ ΔράμαςWΚουπετώρης ΣτέλιοςΤιμητική Διάκριση Σπέσιαλ/Οπτικών εφέΠατσιαούρας Γιάννης, Βαλβέρντε Μπέρτα
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΙ ΕΜΑΣ, ΗΚεκάτος ΒασίληςΕύφημη ΜνείαΚοτίδης Γιάννης
2019Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΛΑΒακαλιός ΑνδρέαςΈπαινος Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΟλσέφσκι Φίλη
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΑΒΑΝΟΣΧαραμής ΠαναγιώτηςΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΕΚΤΟΡΑΣ ΜΑΛΟ - Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣΛέντζου ΖακλίνΒραβείο Αργυρός Διόνυσος
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΣΙΓΗ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ, ΗΚεκάτος ΒασίληςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2018Φεστιβάλ ΔράμαςCALLINGΑναστασιάδου ΆρτεμιςΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΡΗ, ΗΚαραμπάτσου ΕύηΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΤΕΤΑΡΤΟΣ ΤΟΙΧΟΣΓκότσης ΔημήτρηςΕιδικό Βραβείο Περιβάλλον & Κλιματική Αλλαγή
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΠΟΛΥΕΛΑΙΟΣΓλαρός ΑντώνηςΚαλύτερης Σπουδαστικής ταινίας
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑΣκλαβουνάκης ΜαρίνοςΕύφημη Μνεία
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΣΙΓΗ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ, ΗΚεκάτος ΒασίληςΤιμητική Διάκριση
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΛΛΥ 6 ΜΕ 8Μιχελουδάκης ΕυθύμηςΒραβείο ΠΕΚΚ
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΑΒΑΝΟΣΧαραμής ΠαναγιώτηςΕΤΕΚΤ Βραβείο
2018Φεστιβάλ Δράμας37 ΜΕΡΕΣΛεούση ΝικολέταΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2018Φεστιβάλ ΔράμαςEN PARTIEΕλευθερίου Μελία ΑναστασίαΒραβείο Τώνια Μαρκετάκη για την καλύτερη γυναικεία σκηνοθετική παρουσίαΕλευθερίου Μελία Αναστασία
2018Φεστιβάλ ΔράμαςEN PARTIEΕλευθερίου Μελία ΑναστασίαΕΚΚ Διάκριση ΚίνητροΕλευθερίου Μελία Αναστασία
2018Φεστιβάλ ΔράμαςYAWTHΒαρτζιώτη Λήδα, Τσακαλέας ΔημήτρηςΕΚΚ Διάκριση ΚίνητροΤσακαλέας Δημήτρης, Βαρτζιώτη Λήδα
2018Φεστιβάλ ΔράμαςTROPICAL DREAMSΣουμέλη ΕυαγγελίαΕΚΚ Διάκριση ΚίνητροΣουμέλη Ευαγγελία
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΤΡΟΠΙΑΤάτσης ΧρήστοςΕΚΚ Διάκριση ΚίνητροΤάτσης Χρήστος
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΒΑΣΙΛΕΙΑΚρατίδη ΑναστασίαΕΚΚ Διάκριση ΚίνητροΚρατίδη Αναστασία
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙΟΚΟΥ ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΧαραμουντάνης ΚώσταςΕΚΚ Διάκριση ΚίνητροΧαραμουντάνης Κώστας
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΑΒΑΝΟΣΧαραμής ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΧαραμής Παναγιώτης
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΑΒΑΝΟΣΧαραμής ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΚουρής Κίμων
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΛΛΥ 6 ΜΕ 8Μιχελουδάκης ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΚόκκαλη Σοφία
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑΡΚΗΤσαλαπάτης ΔημήτρηςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΤσαλαπάτης Δημήτρης
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΑΒΑΝΟΣΧαραμής ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΜπολιβάρ Κλαούντιο
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΙΑΑριστείδου ΜυρσίνηΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΑριστείδου Μυρσίνη
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥΛογοθέτη ΚαρίναΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΖλατάνος Βασίλης
2018Φεστιβάλ ΔράμαςSOUND, THEΠέτρου ΆντονιΤιμητική Διάκριση Σχεδιασμού ΉχουΜίλερ Γουίλιαμ
2018Φεστιβάλ ΔράμαςAVE EVAΤβαρντόβσκα ΟλίβιαΤιμητική Διάκριση ΉχουΜάντοβα Αντριάνο
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΑΒΑΝΟΣΧαραμής ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΑλειφέρη Μάρλι
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥΛογοθέτη ΚαρίναΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΑλειφέρη Μάρλι
2018Φεστιβάλ ΔράμαςBEYOND GOOD & EVIL OR (THE EXUBERANTLY PAINFUL PROCESS OF TEETHING)Παπαθανασόπουλος ΑλέξανδροςΕύφημη ΜνείαΣκοτ Κρις
2018Φεστιβάλ ΔράμαςQUIDNUNCΑγιώτης ΧάρηςΕύφημη ΜνείαΧαραλάμπους Νιόβη
2018Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑΡΚΗΤσαλαπάτης ΔημήτρηςΈπαινος Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΣίμος Γιάννης
2017Φεστιβάλ ΔράμαςPLAYΛυμπερόπουλος ΒαγγέληςΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΑΨΥΞΗΝάκος ΔημήτρηςΒραβείο Αργυρός Διόνυσος
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΦΡΑΓΜΑΤελτζίδης ΓιώργοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2017Φεστιβάλ ΔράμαςTESTING GRETAΛούκας ΆμπιΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΘΟΔΟΣ, ΗΓιουλάτος ΧάρηςΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΦΙΤΕΡΟΛΚαρφή Κώη ΧρυσάνθηΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΑΣΗΜΑΝΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΕΛΕΝΗΣ ΠΑΥΛΗ, ΗΧαπέσιης ΜιχάληςΕύφημη Μνεία
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΛΗΝΥΧΤΑΚερμίτσης ΘάνοςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2017Φεστιβάλ ΔράμαςMANEKI NEKOΜαυρής ΜανώληςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΟΥΡΑΝΙΑΚούρτη Δέσποινα (2)ΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΣΤΑΣΗΠεπονή ΜαύραΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΟΥΡΑΝΙΑΚούρτη Δέσποινα (2)Βραβείο ΠΕΚΚ
2017Φεστιβάλ ΔράμαςPLAYΛυμπερόπουλος ΒαγγέληςΕΤΕΚΤ Βραβείο
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΕΙΣΙΤΗΡΙΟ, ΤΟΣταθόπουλος ΧάρηςΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΟΥΡΑΝΙΑΚούρτη Δέσποινα (2)Βραβείο Τώνια Μαρκετάκη για την καλύτερη γυναικεία σκηνοθετική παρουσίαΚούρτη Δέσποινα (2)
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΑΨΥΞΗΝάκος ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΝάκος Δημήτρης
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΖΩΗ ΜΕΤΑ, ΗΣαγιάς ΧρήστοςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΣτάνκογλου Γιάννης
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΟΥΡΑΝΙΑΚούρτη Δέσποινα (2)Τιμητική Διάκριση Καλύτερης Γυναικείας ΕρμηνείαςΜπαξεβάνη Φωτεινή
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΑΝΤΙ-ΠΑΡΑΜΥΘΙΧατζής ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΚλειδαράς Παναγιώτης
2017Φεστιβάλ ΔράμαςMANEKI NEKOΜαυρής ΜανώληςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΑρμάος Θόδωρος
2017Φεστιβάλ ΔράμαςMANEKI NEKOΜαυρής ΜανώληςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΓασπαράτος Σταύρος
2017Φεστιβάλ ΔράμαςMANEKI NEKOΜαυρής ΜανώληςΤιμητική Διάκριση Σχεδιασμού ΉχουΠαπαγιαννόπουλος Παντελής Παναγιώτης
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΕΙΣΙΤΗΡΙΟ, ΤΟΣταθόπουλος ΧάρηςΤιμητική Διάκριση ΉχουΖέλκας Βαγγέλης
2017Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΛΗΝΥΧΤΑΚερμίτσης ΘάνοςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΔεδεμάδη Βενετία
2017Φεστιβάλ ΔράμαςPLAYΛυμπερόπουλος ΒαγγέληςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΚαραγιάννη Σάντυ
2017Φεστιβάλ ΔράμαςMAD DOGSΠαπαϊωάννου ΔανάηΕύφημη ΜνείαΠαπαϊωάννου Δανάη
2017Φεστιβάλ ΔράμαςBRAZUCAΓκρέτσικος ΦαίδωνΕύφημη ΜνείαΓκρέτσικος Φαίδων
2017Φεστιβάλ ΔράμαςMANEKI NEKOΜαυρής ΜανώληςΈπαινος Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΤιλίνσκι Μανού
2016Φεστιβάλ Δράμας3000Τσώνης ΑντώνηςΕιδικό ΒραβείοΤσώνης Αντώνης
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΒΟΣΣκούρας ΑλέξανδροςΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ, ΤΟΠαναγόκος ΝτίνοςΒραβείο Αργυρός Διόνυσος
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΙΚΗ ΣΤΟ ΚΑΦΕ, ΗΝάκος ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΝΤΙΔΟΤΟΝΧαπέσιης ΜιχάληςΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ - Ο ΜΥΘΟΣ ΕΝΟΣ ΞΕΝΟΥΚαλκετενίδη ΚατερίναΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΙΝΙΓΜΑΝτούσιας Αντώνης, Φατούρος ΆρηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
2016Φεστιβάλ ΔράμαςSMOKE IN THE WATERΠαπασπύρου ΣπύροςΚαλύτερης Σπουδαστικής ταινίας
2016Φεστιβάλ ΔράμαςFELICITAΖαφείρης ΓιάννηςΕύφημη Μνεία
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΡΗΞΗ ΤΥΜΠΑΝΟΥΤσιφτσής Σπύρος, Κοβότσος ΆγγελοςΕύφημη Μνεία
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΙΝΙΓΜΑΝτούσιας Αντώνης, Φατούρος ΆρηςΕύφημη Μνεία Εικαστικής και Τεχνικής Επίτευξης
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΕΠΟΥΛέντζου ΖακλίνΒραβείο Κριτικών
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΕΠΟΥΛέντζου ΖακλίνΕΤΕΚΤ Βραβείο
2016Φεστιβάλ ΔράμαςTWISTΠαπαντωνόπουλος ΜιχάληςΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΕΠΟΥΛέντζου ΖακλίνΕιδικό Βραβείο Γυναικείας Σκηνοθετικής Παρουσίας στη μνήμη Τώνιας ΜαρκετάκηΛέντζου Ζακλίν
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΟΡΑΤΟΣΓεραμπίνης ΚώσταςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΓεραμπίνης Κώστας
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΓΕΝΕΘΛΙΑΚατσιμίρης ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Ανδρικής ΕρμηνείαςΧαβιανίδης Θωμάς
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΓΔΑΖούρας ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Γυναικείας ΕρμηνείαςΤρικενέ Ιωάννα
2016Φεστιβάλ ΔράμαςUMMIΑυγουστίδης ΝίκοςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΑυγουστίδης Νίκος
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΝΗΠΕΝΘΕΣΣυμβώνης ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΜουμούρη Χριστίνα
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΓΡΟΤΗΣ, ΟΑποστόλου ΣτάθηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΜουμούρη Χριστίνα
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΙΚΗ ΣΤΟ ΚΑΦΕ, ΗΝάκος ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΒουτσαράς Πάνος
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΙ.Χ.Θ.Υ.Σ.Μαργώνης ΧρύσανθοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΔαμιανός Μάρκος, Δαμιανός Πανίνος
2016Φεστιβάλ ΔράμαςHELGA AR I LUNDΠετράκη ΘέλγιαΤιμητική Διάκριση Σχεδιασμού ΉχουΒαρυμποπιώτης Κώστας, Τσέρου Βάλια
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΕΠΟΥΛέντζου ΖακλίνΤιμητική Διάκριση ΉχουΕυθυμίου Στέφανος
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΝΗΠΕΝΘΕΣΣυμβώνης ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΡαφτοπούλου Στάθια, Καριώρη Ελένη
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣΜάινας ΣήφηςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΣύρμα Βασιλική
2016Φεστιβάλ ΔράμαςΝΗΠΕΝΘΕΣΣυμβώνης ΓιάννηςΈπαινος Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΜουμούρη Χριστίνα
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΚΟΚολοβός ΝίκοςΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2015Φεστιβάλ ΔράμαςEUROMANΤζάφκας ΓαβριήλΒραβείο Αργυρός Διόνυσος
2015Φεστιβάλ ΔράμαςEUROMANΤζάφκας ΓαβριήλΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2015Φεστιβάλ ΔράμαςSIMON SAYSΤσεμπερόπουλος ΝίκοςΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΗΦΟΡΑΚαμμίτσης ΣτέλιοςΒραβείο "Τώνια Μαρκετάκη" για την καλύτερη ταινία κοινωνικού προβληματισμού
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΤΙ ΘΑ 'ΜΑΣΤΑΝ ΠΕΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΟμαδική εργασία1ο Βραβείο Ντοκιμαντέρ
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΠΩΓΩΝΙΣΚΟΣΝεοφώτιστος ΘανάσηςΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΕΘΝΟΦΟΒΙΑΖιώγκας ΓιάννηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
2015Φεστιβάλ ΔράμαςPROSOPONΘωμά ΘωμάςΚαλύτερης Σπουδαστικής ταινίας
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΛΙΡΡΟΙΕΣ - ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣΛίτσα ΣταυριάνναΕύφημη Μνεία
2015Φεστιβάλ ΔράμαςBLUE TRAINΜαυρής ΜανώληςΕιδικό Βραβείο
2015Φεστιβάλ ΔράμαςDREAM TOYΧουλιάρας ΧρήστοςΕιδικό Βραβείο
2015Φεστιβάλ ΔράμαςNOISEΚαρούμπας Ξένος ΓιάννηςPitching Lab FINOS FILM
2015Φεστιβάλ ΔράμαςINNER LANDΠαπαγεωργίου ΒίβιανΒραβείο ΠΕΚΚ
2015Φεστιβάλ ΔράμαςINNER LANDΠαπαγεωργίου ΒίβιανΈνωσης Ελλήνων Κινηματογραφιστών
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΗΦΟΡΑΚαμμίτσης ΣτέλιοςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΚαμμίτσης Στέλιος
2015Φεστιβάλ ΔράμαςPACINO'S WAYΠαντελιδάκης ΧάρηςΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Ανδρικής ΕρμηνείαςΚουρής Κίμων
2015Φεστιβάλ Δράμας4 ΜΑΡΤΙΟΥΝάκος ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Γυναικείας ΕρμηνείαςΛόμπατς Ρομάνα
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΕΚΔΥΣΙΣΤσολίνα ΦαίδραΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΤσολίνα Φαίδρα
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΚΟΚολοβός ΝίκοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΕυθυμιόπουλος Διονύσης
2015Φεστιβάλ Δράμας4 ΜΑΡΤΙΟΥΝάκος ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΒουτσαράς Πάνος
2015Φεστιβάλ ΔράμαςJOANNAΦαφούτης ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΦαφούτη Μαριέττα
2015Φεστιβάλ ΔράμαςJOANNAΦαφούτης ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση ΉχουΒαρυμποπιώτης Κώστας, Μήλιου Περσεφόνη, Σακελλαρίου Αλέξανδρος
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΟΡΟΣ, ΟΚοτσώνη ΙφιγένειαΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΖιάκας Δημήτρης
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΟΡΟΣ, ΟΚοτσώνη ΙφιγένειαΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΜότσιου Λίνα
2015Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΟΡΟΣ, ΟΚοτσώνη ΙφιγένειαΤιμητική Διάκριση Σπέσιαλ/Οπτικών εφέΚοτζιάς Αντώνης
2015Φεστιβάλ ΔράμαςEUROMANΤζάφκας ΓαβριήλΕύφημη ΜνείαΤζάφκας Γαβριήλ
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΣΕΥΧΗΝεοφώτιστος ΘανάσηςΒραβείο Χρυσός Διόνυσος
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΕΙΣ ΑΥΓΟΥΛΙΕΡΕΣ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΤΕΣΣΕΡΙΣΣαμαράς ΚώσταςΒραβείο Αργυρός Διόνυσος
2014Φεστιβάλ ΔράμαςSINGLE BEDΚουβαράς ΓιώργοςΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2014Φεστιβάλ ΔράμαςIMMORTALIZER, THEΠιπερίδης ΜάριοςΒραβείο "Τώνια Μαρκετάκη" για την καλύτερη ταινία κοινωνικού προβληματισμού
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΠόθος ΓιάννηςΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2014Φεστιβάλ ΔράμαςDRAG ME: AN URBAN MUSIC TALEΚέλλης ΝίκοςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
2014Φεστιβάλ ΔράμαςJENNINGS LODGEΣούμα Αλίκη1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΑΣΜΑΓεωργόπουλος ΛάμπροςΕύφημη Μνεία
2014Φεστιβάλ ΔράμαςFOR ETERNITYΛάφη ΜαρίαΕύφημη Μνεία
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΙΙΣανίδης Κόσεμουντ ΕυθύμηςΕιδικό Βραβείο
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕΙΠΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣΒακάλης ΘανάσηςΕιδικό Βραβείο
2014Φεστιβάλ ΔράμαςIMMORTALIZER, THEΠιπερίδης ΜάριοςΒραβείο Κριτικών
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΙΛΕΝΑΣκάνδαλος ΣπύροςΈνωσης Ελλήνων Κινηματογραφιστών
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΒΟΛΤΑΚυριακοπούλου ΣτέλλαΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΒΟΛΤΑΚυριακοπούλου ΣτέλλαΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Γυναικείας Σκηνοθετικής ΠαρουσίαςΤριανταφυλλίδου Μαρίσσα
2014Φεστιβάλ ΔράμαςSUNDAYΣέρφας ΒαγγέληςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΣέρφας Βαγγέλης
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΕΒΙΒΑΜπάστα Αμέρισσα, Νάκος ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Ανδρικής ΕρμηνείαςΠαναγιωτίδης Άλκης
2014Φεστιβάλ ΔράμαςMAASAIΛαγκούσης ΧάρηςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΛαγκούσης Χάρης
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΙΙΣανίδης Κόσεμουντ ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΒουδούρης Χρήστος
2014Φεστιβάλ ΔράμαςSEUL CORPS, UNΔουνούκος ΣωτήρηςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΑγγελίδης Άγγελος
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕΙΠΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣΒακάλης ΘανάσηςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΧρηστίδης Κώστας
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΣΕΥΧΗΝεοφώτιστος ΘανάσηςΤιμητική Διάκριση Σχεδιασμού ΉχουΚαμπρέρα Αλεχάντρο
2014Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΕΙΣ ΑΥΓΟΥΛΙΕΡΕΣ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΤΕΣΣΕΡΙΣΣαμαράς ΚώσταςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΒαλτή Πηνελόπη
2014Φεστιβάλ ΔράμαςIMMORTALIZER, THEΠιπερίδης ΜάριοςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΤσουλούπα Λίζα
2013Φεστιβάλ ΔράμαςRED HULKΠροέδρου Ασημίνα1ο Βραβείο Μυθοπλασίας
2013Φεστιβάλ ΔράμαςDEAD ENDΜισιαλή Τώνια2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΑΝΝΑΧαραλάμπους ΣπύροςΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2013Φεστιβάλ ΔράμαςPIETAΤσαντίλας ΑλέξανδροςΒραβείο "Τώνια Μαρκετάκη" για την καλύτερη ταινία κοινωνικού προβληματισμού
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΝΙΚΟΛΕΤΑΚέντερμαν Σόνια ΛίζαΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2013Φεστιβάλ ΔράμαςTRAVEL EXPRESSΞύδη ΝατάσσαΕύφημη Μνεία
2013Φεστιβάλ ΔράμαςCOUNTING HAPPINESSΕυριπιώτου ΒενετίαΕύφημη Μνεία
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΔΩΚοκκινίδης Ζήσης, Παπασπύρου ΊωνΕιδικό Βραβείο
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΓΕΝΝΗΤΡΙΑΛεούση ΝικολέταΒραβείο ΠΕΚΚ
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΝΙΚΟΛΕΤΑΚέντερμαν Σόνια ΛίζαΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΓΕΝΝΗΤΡΙΑΛεούση ΝικολέταΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΤελτζίδης Γιώργος
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΝΙΚΟΛΕΤΑΚέντερμαν Σόνια ΛίζαΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΤελτζίδης Γιώργος
2013Φεστιβάλ ΔράμαςRED HULKΠροέδρου ΑσημίναΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Ανδρικής ΕρμηνείαςΠροέδρου Φρίξος
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΩΦΛΙ, ΣΤΟΚρατίδη ΑναστασίαΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Γυναικείας ΕρμηνείαςΠαπούλια Μυρτώ
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΝΘΗΚΗ 10/60Πολύζος ΆκηςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΠολύζος Άκης
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΝΘΗΚΗ 10/60Πολύζος ΆκηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΔρακουλαράκος Γιάννης
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΙΑΜΑΧΙΑΓρηγορίου ΝτίνοςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΓρηγορίου Ντίνος
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΕΘΕΛΟΝΤΕΣΒουρνάς ΘόδωροςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΠλατύραχος Νίκος
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΝΘΗΚΗ 10/60Πολύζος ΆκηςΤιμητική Διάκριση Σχεδιασμού ΉχουΣιδηρόπουλος Αλέξανδρος, Λουζιώτης Άρης
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΘΗΜΑΤΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣΚαλαμάκης ΒασίληςΤιμητική Διάκριση ΉχουΠαπαδόπουλος Χρήστος (2)
2013Φεστιβάλ ΔράμαςMEMORY RELOADEDΠαππάς Πάνος, Χαραλάμπους ΔέσποιναΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΠαναγιωτοπούλου Δήμητρα, Σιτέν Φρανσουά
2013Φεστιβάλ ΔράμαςMEMORY RELOADEDΠαππάς Πάνος, Χαραλάμπους ΔέσποιναΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΠαναγιωτοπούλου Δήμητρα, Σιτέν Φρανσουά
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΑΝΕΥΚαλαντζή ΙουλιέταΈπαινος Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΝούσιας Πέτρος
2013Φεστιβάλ ΔράμαςRED HULKΠροέδρου ΑσημίναΈπαινος Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΜουμούρη Χριστίνα
2013Φεστιβάλ ΔράμαςΩΡΑΙΟ ΤΟ ΜΟΥΣΤΑΚΙ ΣΟΥ GIORGOΓκότσης ΑναστάσιοςΈπαινος Ένωσης Ελλήνων ΚινηματογραφιστώνΘωμάς Νίκος
2012Φεστιβάλ ΔράμαςEIGHT-MINUTE DEADLINEΠαπαδόπουλος Πέτρος, Παπαδοπούλου ΓεωργίαΤιμητική Διάκριση AnimationΠαπαδοπούλου Γεωργία, Παπαδόπουλος Πέτρος
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΜΟΜΗΛΙΖιντζιρία ΝεριτάνΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΜΟΜΗΛΙΖιντζιρία Νεριτάν1ο Βραβείο Μυθοπλασίας
2012Φεστιβάλ ΔράμαςGHOST IN THE MACHINEΚρίμπας ΌλιβερΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΓΟΒΟΥΝΟΓεραμπίνης ΚώσταςΒραβείο "Τώνια Μαρκετάκη" για την καλύτερη ταινία κοινωνικού προβληματισμού
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΘΑΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΤελτζίδης ΓιώργοςΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΘΟΛΟΣΑποστολόπουλος Νίκος, Γεροθανάση ΚατερίναΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΠΗΓΗ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ, ΗΡάππας ΠαναγιώτηςΕιδική Μνεία Animation
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΜΟΜΗΛΙΖιντζιρία ΝεριτάνΒραβείο Κριτικών
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΠΗΓΗ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ, ΗΡάππας ΠαναγιώτηςΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2012Φεστιβάλ ΔράμαςEIGHT-MINUTE DEADLINEΠαπαδοπούλου Γεωργία, Παπαδόπουλος ΠέτροςΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΤΣΕΛΣΙ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑΧαντζής ΑλέξανδροςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΧαντζής Αλέξανδρος
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΤΣΕΛΣΙ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑΧαντζής ΑλέξανδροςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΠαπαδημητρίου Μάκης
2012Φεστιβάλ ΔράμαςGHOST IN THE MACHINEΚρίμπας ΌλιβερΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΓκάνινγκ Τζέσικα
2012Φεστιβάλ ΔράμαςFAMILY TREEΜπόγρης ΦωκίωνΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΜπόγρης Φωκίων
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΤΟΥ ΛΟΡΔΟΥ ΠΑΤΣΟΝΓΚ, ΟΠάνικ ΕλίναΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΚαρβέλας Γιώργος
2012Φεστιβάλ Δράμας11:50Κωνσταντίνου ΣτέλιοςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΚωνσταντίνου Στέλιος
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΑΕΙΘΑΛΕΣΚοτσώνη ΙφιγένειαΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΕυαγγελίδης Κώστας
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΜΟΜΗΛΙΖιντζιρία ΝεριτάνΤιμητική Διάκριση ΉχουΝτούνης Λέανδρος
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΥΝΤΕΛΚοτζαμάνη ΚωνσταντίναΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΛεοντιάδου Όλγα
2012Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΚΑΡΙΣΜΟΙΜαραγκός ΑριστοτέληςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΣταυρίδου Ιουλία, Ησαΐα Δέσποινα
2012Φεστιβάλ ΔράμαςNOBODY'S PERFETCΚαβύρη Δέσποινα, Μαντζουρανίδης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΜακιγιάζΠροβατάρη Δήμητρα
2012Φεστιβάλ ΔράμαςSUMMER AFTER, THEΤζιώκας ΒασίληςΤιμητική Διάκριση Σπέσιαλ/Οπτικών εφέΤζιώκας Βασίλης
2011Φεστιβάλ ΔράμαςGRAN PARTITAΣκούρας Αλέξανδρος1ο Βραβείο Καλύτερης Ψηφιακής Ταινίας
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΠΙΣΤΟΜΑΦουρτούνης Γιώργος1ο Βραβείο Μυθοπλασίας
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ, Ο ΛΕΝΙΝ ΚΑΙ Ο ΦΡΕΝΤΥ, ΟΔραγασάκη Ρηνιώ2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2011Φεστιβάλ ΔράμαςMAKE-UPΜασσαλάς ΧρήστοςΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΕΣΤΗΚανελλόπουλος ΔημήτρηςΒραβείο "Τώνια Μαρκετάκη" για την καλύτερη ταινία κοινωνικού προβληματισμού
2011Φεστιβάλ ΔράμαςUNDER STRESSΠατσουρίδης Πάρης2o Βραβείο Καλύτερης Ψηφιακής Ταινίας
2011Φεστιβάλ ΔράμαςFLIGHT AT THE MUSEUMΔεληνικόλας ΔημήτρηςΤιμητική διάκριση ψηφιακής ταινίας
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΦΑΓΑΝΑΣΧρονόπουλος ΝίκοςΤιμητική διάκριση ψηφιακής ταινίας
2011Φεστιβάλ ΔράμαςHUMAN NATUREΒακάλης ΘανάσηςΤιμητική διάκριση ψηφιακής ταινίας
2011Φεστιβάλ ΔράμαςDEAD ON TIMEΛαμπρόπουλος Ανδρέας, Σκύφτας ΚώσταςΤιμητική διάκριση ψηφιακής ταινίας
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙΝΗΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑΣιαδήμας ΑνδρέαςΒραβείο ΠΕΚΚ
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΝΥΦΗ, ΗΧαρίτος ΛευτέρηςΕΤΕΚΤ Κατηγορία Ταινίες Μυθοπλασίας
2011Φεστιβάλ ΔράμαςFIDDLER, THEΚληρής ΣτελάναΕΤΕΚΤ Κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΤΖΑΦΑΡΣπετσιώτη ΝάνσυΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΗΓΕΤΗΣΤζάφκας ΓαβριήλΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΤζάφκας Γαβριήλ
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΦ' ΤΟ!Καλαμάκης ΒασίληςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΛίτσης Ερρίκος
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΕΛΕΝΗΠάσχος ΣτέργιοςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΚολλιοπούλου Ιωάννα
2011Φεστιβάλ ΔράμαςIF YOU HAVE NO PLACE TO CRYΜαραγκός ΑριστοτέληςΕιδικό Βραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΜαραγκός Αριστοτέλης
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΤΑΡΙ, ΤΟΝικολακάκης ΜίνωςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΘεοδωρόπουλος Δημήτρης
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙΝΗΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑΣιαδήμας ΑνδρέαςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΘεοδωρόπουλος Δημήτρης
2011Φεστιβάλ ΔράμαςTOOTHBRUSHESΜπουγιούκας Γιάννης, Μπρανίδης ΝίκοςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΒαβούρης Νίκος
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΗΓΕΤΗΣΤζάφκας ΓαβριήλΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΠηλιχός Σταύρος
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙΝΗΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑΣιαδήμας ΑνδρέαςΤιμητική Διάκριση ΉχουΚουπετώρης Στέλιος
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ, Ο ΛΕΝΙΝ ΚΑΙ Ο ΦΡΕΝΤΥ, ΟΔραγασάκη ΡηνιώΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΒαλτή Πηνελόπη
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ, Ο ΛΕΝΙΝ ΚΑΙ Ο ΦΡΕΝΤΥ, ΟΔραγασάκη ΡηνιώΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΜάμαλη Άλκηστις
2011Φεστιβάλ ΔράμαςIRISΣιπσίδης ΑλέξανδροςΕύφημη ΜνείαΣιπσίδης Αλέξανδρος
2011Φεστιβάλ ΔράμαςMUSIKHOFΚιάος ΘωμάςΕύφημη ΜνείαΚιάος Θωμάς
2011Φεστιβάλ ΔράμαςΤΖΑΦΑΡΣπετσιώτη ΝάνσυΕύφημη ΜνείαΣπετσιώτη Νάνσυ
2010Φεστιβάλ ΔράμαςCASUS BELLIΖώης Γιώργος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2010Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕΚΑΤΡΙΑ ΜΙΣΟΒαφειάδης Χάρης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2010Φεστιβάλ ΔράμαςΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΠΙΤΕΡ, ΤΟΚολοβός ΝίκοςΈλληνες του Κόσμου Σωκράτης Δημητριάδης
2010Φεστιβάλ ΔράμαςREVERSEΓρηγοράκης ΤζώρτζηςΒραβείο "Τώνια Μαρκετάκη" για την καλύτερη ταινία κοινωνικού προβληματισμού
2010Φεστιβάλ ΔράμαςΧΩΡΙΟ, ΤΟΠολυχρονάκης ΣτέλιοςΒραβείο ΕΚΚ
2010Φεστιβάλ ΔράμαςOEDIPUSΜυλωνάς ΙωακείμΒραβείο ΕΚΚ
2010Φεστιβάλ ΔράμαςΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ;Πάσσαρη ΜαριτίναΒραβείο ΕΚΚ
2010Φεστιβάλ ΔράμαςCASUS BELLIΖώης ΓιώργοςΕΤΕΚΤ Βραβείο
2010Φεστιβάλ ΔράμαςΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΠΙΤΕΡ, ΤΟΚολοβός ΝίκοςΕΤΕΚΤ Βραβείο
2010Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕΚΑΤΡΙΑ ΜΙΣΟΒαφειάδης ΧάρηςΒραβείο Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών
2010Φεστιβάλ ΔράμαςCASUS BELLIΖώης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΖώης Γιώργος
2010Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΡΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ, ΟΜπουγιούκας ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Ανδρικής ΕρμηνείαςΛίτσης Ερρίκος
2010Φεστιβάλ ΔράμαςCASUS BELLIΖώης ΓιώργοςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΖώης Γιώργος
2010Φεστιβάλ ΔράμαςREVERSEΓρηγοράκης ΤζώρτζηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΜπολιβάρ Κλαούντιο
2010Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕΚΑΤΡΙΑ ΜΙΣΟΒαφειάδης ΧάρηςΤιμητική Διάκριση Γυναικείας ΕρμηνείαςΧασάνι Αλεξάνδρα
2010Φεστιβάλ ΔράμαςΧΩΡΙΟ, ΤΟΠολυχρονάκης ΣτέλιοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΨαρουδάκης Γιάννης
2010Φεστιβάλ ΔράμαςCASUS BELLIΖώης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΒαλτή Πηνελόπη
2010Φεστιβάλ ΔράμαςCASUS BELLIΖώης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΚαράμπελα Κίκα
2010Φεστιβάλ ΔράμαςDOUBLE FAULTΦέσσα ΕλίναΤιμητική Διάκριση ΗχοληψίαςΒαρυμποπιώτης Κώστας, Λουζιώτης Άρης, Πικαρέλο Καρμίν
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΑΛΗΨΗΧαντζής ΑλέξανδροςΤιμητική Διάκριση ΣκηνοθεσίαςΧαντζής Αλέξανδρος
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑΑμερικάνου ΓιάνναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Νοτιοανατολικής Ευρώπης
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΚ ΕΓΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑΓρηγοράκης Τζώρτζης1ο Βραβείο Μυθοπλασίας
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΥΡΟ ΝΕΡΟΦραγκόπουλος Κώστας (2), Τοντγουέι Κέιρα1ο Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΠΥΡΕΤΟΣΜπουγιούκος Γιώργος1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΤΑΞΟΥΡΓΕΙΟΠνευματικάτος Παναγιώτης, Νίκου Χρήστος, Κοντοστάνος Σπύρος, Βογανάτσης Δαμιανός, Λεκαδίτη Πηνελόπη, Δεπόλλα ΧρύσαΒραβείο Καλύτερης Ψηφιακής Ταινίας
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΟΥΦΟΣ, ΟΚουκούλης ΚώσταςΕύφημη Μνεία
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕΚΕΜΒΡΙΑΝΟΙ ΣΠΟΡΟΙΚαράγιωργας ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΟΣ ΦΙΛΗΣΥΧΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ, ΗΜπακάλης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση
2009Φεστιβάλ ΔράμαςWITHOUT GLASSESΑντωνόπουλος ΚώσταςΕιδικό Βραβείο Υπουργείου Μακεδονίας Θράκης
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΓΑΤΑ ΕΞ ΟΥΡΑΝΟΥΝικολοπούλου ΔήμητραΕιδικό Βραβείο Υπουργείου Μακεδονίας Θράκης
2009Φεστιβάλ ΔράμαςMESECINAΕξάρχου ΣοφίαΕιδικό Βραβείο
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΥΛΟΣ, ΟΧαραλαμπόπουλος ΝίκοςΕιδικό Βραβείο
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, ΤΟΖιώγκας Γιάννης, Ζιόγκα ΊριδαΕιδικό Βραβείο
2009Φεστιβάλ ΔράμαςMESECINAΕξάρχου ΣοφίαΒραβείο Κριτικών
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, ΤΟΖιώγκας Γιάννης, Ζιόγκα ΊριδαΕΤΕΚΤ Κατηγορία Ταινίες Μυθοπλασίας
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΥΡΟ ΝΕΡΟΦραγκόπουλος Κώστας (2), Τοντγουέι ΚέιραΕΤΕΚΤ Κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΠΥΡΕΤΟΣΜπουγιούκος ΓιώργοςΕΤΕΚΤ Κατηγορία Σπουδαστικές Ταινίες
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΟΣΙΚΙΒεσλεμές ΓιάννηςΝέο Ταλέντο FNAC
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑΑμερικάνου ΓιάνναΒραβείο Τώνια Μαρκετάκη για την καλύτερη γυναικεία σκηνοθετική παρουσίαΑμερικάνου Γιάννα
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΓΑΤΑ ΕΞ ΟΥΡΑΝΟΥΝικολοπούλου ΔήμητραΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΝικολοπούλου Δήμητρα, Κέρρα Διόνη, Γιαννάκου Κατερίνα
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΑΖΙΑστρινάκη ΕλευθερίαΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΑστρινάκη Ελευθερία
2009Φεστιβάλ ΔράμαςHELLMETSΚουκουμάς ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΑβρααμίδης Νίκος
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΑΖΙΑστρινάκη ΕλευθερίαΤιμητική ΑναφοράΠάνου Θέμης
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΓΑΤΑ ΕΞ ΟΥΡΑΝΟΥΝικολοπούλου ΔήμητραΤιμητική Διάκριση Γυναικείας ΕρμηνείαςΚαβαλιεράτου Βάσω
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΚ ΕΓΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑΓρηγοράκης ΤζώρτζηςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΑρμάος Θόδωρος
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΤΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΗΧΟΚυριακίδης ΑχιλλέαςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΤσαλαχούρης Φίλιππος
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΚ ΕΓΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑΓρηγοράκης ΤζώρτζηςΤιμητική Διάκριση ΉχουΑκάουι Κέναν
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΠΕΠΟΝΟΚΗΠΟΣ, ΟΛούκου ΝανάΤιμητική Διάκριση ΉχουΑθανασόπουλος Άρης
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΛΗΘΗΤζάφκας ΓαβριήλΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΝτόκου Σταυρούλα, Ζούρα Κατερίνα
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΟΣΙΚΙΒεσλεμές ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΒαλτή Πηνελόπη
2009Φεστιβάλ ΔράμαςHELLMETSΚουκουμάς ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΠαρτζίλη Μαρίζα
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΛΗΘΗΤζάφκας ΓαβριήλΕύφημη ΜνείαΜπουγουκλής Περικλής
2009Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑΑμερικάνου ΓιάνναΕύφημη ΜνείαΚαπλάν Ευγενία
2008Φεστιβάλ ΔράμαςWHEN FISH FLYΤζουρά ΒίλκαΒραβείο Καλύτερης Βαλκανικής Ταινίας
2008Φεστιβάλ ΔράμαςPARTNERSΜαρκαριάν Ιωσηφίνα1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΕΙΜΑΙ ΟΜΟΦΙΛΟΦΥΛΟΣΚολοβός Νίκος1ο Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΥΠΕΡΒΑΣΗΚακογιάννης Κώστας (2)1ο Βραβείο Ντοκιμαντέρ
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΓΑΛΑΣιπσίδης Αλέξανδρος, Φραγκούλης Κώστας1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣΛιαροπούλου ΣοφίαΒραβείο Καλύτερης Ψηφιακής Ταινίας
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΧΡΟΝΟΠΕΙΡΑΤΗΣ, ΟΔανέζη ΜαρίναΕύφημη Μνεία
2008Φεστιβάλ ΔράμαςNEBRASKAΚυριακίδης ΑχιλλέαςΕύφημη Μνεία
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΛΟΚυπαρισσόπουλος ΧρήστοςΤιμητική Διάκριση
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΦΥΓΕ 'ΣΥ - ΕΛΑ 'ΣΥΠαπαθωμά ΘεοφανίαΤιμητική Διάκριση
2008Φεστιβάλ ΔράμαςBOMBINGΝικολόπουλος Δημήτρης, Αθανασόπουλος ΆγγελοςΤιμητική Διάκριση
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΝΑΝΤΗΣΗ, ΗΓουδέλης ΤάσοςΤιμητική Διάκριση
2008Φεστιβάλ ΔράμαςBEAR AND THE RABBIT, THEΙακωβίδης ΣπύροςΕιδικό Βραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΟΔΟ ΜΑΧΙΑΚανάκης ΧρήστοςΕιδικό Βραβείο Υπουργείου Μακεδονίας Θράκης
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣΓιαλλουρίδης ΚώσταςΝέο Ταλέντο FNAC
2008Φεστιβάλ ΔράμαςNEBRASKAΚυριακίδης ΑχιλλέαςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΚυριακίδης Αχιλλέας
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΟΔΟ ΜΑΧΙΑΚανάκης ΧρήστοςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΒουλγαράκης Γιάννης
2008Φεστιβάλ ΔράμαςWHEN FISH FLYΤζουρά ΒίλκαΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΓεροφωκά Ελευθερία
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΛΥΤΕΡΗ ΝΥΦΗ, ΤΗΝΖιντζιρία ΝεριτάνΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΖιντζιρία Νεριτάν
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΟΔΟ ΜΑΧΙΑΚανάκης ΧρήστοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΚανάκης Χρήστος
2008Φεστιβάλ ΔράμαςBEAR AND THE RABBIT, THEΙακωβίδης ΣπύροςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΒουτσαράς Πάνος
2008Φεστιβάλ ΔράμαςROSMARINUS OFFICINALIS ή ΔΕΝΤΡΟΛΙΒΑΝΟΣ Ο ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΗΣΣιαδήμας ΑνδρέαςΕύφημη ΜνείαΦυσσούν Πέτρος
2008Φεστιβάλ ΔράμαςWHEN FISH FLYΤζουρά ΒίλκαΕύφημη ΜνείαΧέλμη Κατερίνα
2008Φεστιβάλ ΔράμαςΧΗΡΑ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΚανελλόπουλος ΔημήτρηςΕύφημη ΜνείαΡουσσέα Τζένη
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΚατσάμπουλας Γιάννης1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΤΖΙΝΑ ΝΤΟΣΤΟΓΙΕΦΣΚΙΖουγανέλη Βανέσσα2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣΓιαννακάκης Βασίλης1ο Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙΜΩΝ & ΛΟΥΣΗΜπούντρη Έφη1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2007Φεστιβάλ ΔράμαςSMALL TALKΠερετζής ΟρφέαςΒραβείο Καλύτερης Ψηφιακής Ταινίας
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩΡέντης ΓρηγόρηςΤιμητική Διάκριση
2007Φεστιβάλ ΔράμαςROAD TO NOWHEREΠρέπης ΚώσταςΤιμητική Διάκριση
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑΚαζής Βασίλης, Τριανταφυλλίδης ΕπίκουροςΕιδικό Βραβείο Αρτιότερης Παραγωγής
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΕΚΤΑΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ, ΗΧριστόπουλος ΠαναγιώτηςΕιδικό Βραβείο Υπουργείου Μακεδονίας Θράκης
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΚατσάμπουλας ΓιάννηςΕιδικό Βραβείο Υπουργείου Μακεδονίας Θράκης
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΠΥΡΑΜΙΔΑΠαπαθανάσης ΔημήτρηςΕιδικό Βραβείο Υπουργείου Μακεδονίας Θράκης
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΕΣΩΤΕΡΙΚΟ, ΝΥΧΤΑΚυριακίδης ΑχιλλέαςΤιμητική διάκριση Καλλιτεχνικής Επιμέλειας
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΚατσάμπουλας ΓιάννηςΒραβείο Κριτικών
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΚΛΑΙΝΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝΜαγκανάρη ΜαρίαΒραβείο Κριτικών
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΜ' ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;Γερακίνης ΤάσοςΒραβείο ΕΚΚ
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΙΣΟΓΕΙΟΣταθόπουλος ΧάρηςΠΕΚΚ Τιμητική Διάκριση
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙΜΩΝ & ΛΟΥΣΗΜπούντρη ΈφηΕΤΕΚΤ Βραβείο
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΚατσάμπουλας ΓιάννηςΕΤΕΚΤ Βραβείο
2007Φεστιβάλ ΔράμαςTRANSITΓαϊτανίδης ΓιάννηςΕΤΕΚΤ Βραβείο
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝ ΘΕΡΜΩΔαουτάκη ΑνθήΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΔαουτάκη Ανθή
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΙΝΑΛΟΓΚΑΑθουσάκης ΚώσταςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΜαυροματάκης Μανώλης
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙΜΩΝ & ΛΟΥΣΗΜπούντρη ΈφηΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΑνδρεαδάκη Ευαγγελία
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝ ΘΕΡΜΩΔαουτάκη ΑνθήΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΔαουτάκη Ανθή
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΤΖΙΝΑ ΝΤΟΣΤΟΓΙΕΦΣΚΙΖουγανέλη ΒανέσσαΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΓιάνναρος Αλέκος
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝ ΘΕΡΜΩΔαουτάκη ΑνθήΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΗΣ ΛΕΩΦΟΡΟΥ, ΟΓουδέλης Βασίλης, Γουδέλης ΤάσοςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΑΣΜΑ, ΤΟΚατσάμπουλας ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΦάμπας Βαγγέλης
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΙΣΟΓΕΙΟΣταθόπουλος ΧάρηςΤιμητική Διάκριση ΉχουΔρόσος Σπύρος
2007Φεστιβάλ ΔράμαςΩΜΟΣ ΠΡΟΣ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗΕμμανουηλίδης ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΖιάκας Γιώργος
2007Φεστιβάλ ΔράμαςTRANSITΓαϊτανίδης ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΜακιγιάζΖαφειροπούλου Εύη
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΒΑ ΠΑΛΤΟΥΔημητρίου ΗλίαςΒραβείο Καλύτερης Βαλκανικής Ταινίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΑΧ ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΜυλωνάκη Αγγέλα1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΒΑ ΠΑΛΤΟΥΔημητρίου Ηλίας2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΜΠΛΕ ΜΠΛΕ ΘΑΛΑΣΣΑΣΜπόικο Ιρίνα3ο Βραβείο Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΥΓΡΑΕΡΙΟΑλιμάνι Μπουγιάρ3ο Βραβείο Ταινίας Μικρού Μήκους Μυθοπλασίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΧρυσσός Νικίας1ο Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΥΓΡΑΕΡΙΟΑλιμάνι ΜπουγιάρΒραβείο "Τώνια Μαρκετάκη" για την καλύτερη ταινία κοινωνικού προβληματισμού
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΥΠΑ, ΗΜπουγιούκας Γιάννης1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΜΠΛΕ ΜΠΛΕ ΘΑΛΑΣΣΑΣΜπόικο ΙρίναΕύφημη Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΥΓΡΑΕΡΙΟΑλιμάνι ΜπουγιάρΕύφημη Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΗΘΕΙΑΣακαρίδης ΓιάννηςΕιδικό Βραβείο Μυθοπλασίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςANIMAL BEHAVIOR EPISODE 000001 "TREATING INSOMNIA"Σύννος ΝίκοςΤιμητική Διάκριση Animation
2006Φεστιβάλ ΔράμαςANIMAL BEHAVIOR EPISODE 000001 "TREATING INSOMNIA"Σύννος ΝίκοςΤιμητική Διάκριση Πειραματικής Ταινίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΥΓΡΑΕΡΙΟΑλιμάνι ΜπουγιάρΕΚΚΑ Ειδική Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΧρυσσός ΝικίαςΒραβείο Κριτικών
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΝΗ ΣΕΙΡΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑΚεχαγιάς ΒασίληςΒραβείο Κριτικών
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΧΙΖΕΙ...Παπαστυλιανός ΘεόφιλοςΕΚΚ Ταινίας Μυθοπλασίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΖΩΗ ΣΑΝ ΑΛΛΗΧαϊτίδης ΖαφείρηςΕΚΚ Ταινίας Μυθοπλασίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΑΧ ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΜυλωνάκη ΑγγέλαΕΚΚ Ταινίας Μυθοπλασίας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςSONYCΓλαρός ΑντώνηςΕΚΚ Ειδική Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΒΡΑΔΥΓιάτσης ΒασίληςΕΚΚ Ειδική Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙΝΗΣΗ ΟΜΑΛΗΦραγκόπουλος Κώστας (2)ΕΚΚ Ειδική Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣΨύκου ΕλίναΕΚΚ Ειδική Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΥΠΑ, ΗΜπουγιούκας ΓιάννηςΕΚΚ Ειδική Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΜΠΛΕ ΜΠΛΕ ΘΑΛΑΣΣΑΣΜπόικο ΙρίναΕΚΚ Ειδική Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΒΑ ΠΑΛΤΟΥΔημητρίου ΗλίαςΕΚΚ Ειδική Μνεία
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΑΧ ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΜυλωνάκη ΑγγέλαΕΤΕΚΤ Βραβείο
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΧρυσσός ΝικίαςΕΤΕΚΤ Βραβείο
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΒΡΑΔΥΓιάτσης ΒασίληςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΓιάτσης Βασίλης
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΧΙΖΕΙ...Παπαστυλιανός ΘεόφιλοςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΛογοθέτης Αλέξανδρος
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΑΧ ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΜυλωνάκη ΑγγέλαΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΜίλα Μαριλί
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΣ ΤΖΙΜΠ, ΟΤόλιος ΔημήτρηςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΤόλιος Δημήτρης
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΧΙΖΕΙ...Παπαστυλιανός ΘεόφιλοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΚλωτσοτήρας Βασίλης
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΑΧ ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΜυλωνάκη ΑγγέλαΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΜυλωνάκη Αγγέλα, Μιλόν Λάιλα
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΗΘΕΙΑΣακαρίδης ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΓκίκας Κώστας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙΝΗΣΗ ΟΜΑΛΗΦραγκόπουλος Κώστας (2)Τιμητική Διάκριση ΉχουΦραγκόπουλος Κώστας
2006Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΧΙΖΕΙ...Παπαστυλιανός ΘεόφιλοςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΓεωργίου Γιώργος (2)
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ ΤΗΣ ΛΟΥΛΟΥΣ, ΤΑΦαφούτης ΠαναγιώτηςΒραβείο Καλύτερης Βαλκανικής Ταινίας
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΣΤΑΣΙΑΝικολέρης Χρήστος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΟΚοσμόπουλος Βασίλης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2005Φεστιβάλ ΔράμαςBLACKBERRIESΠανουτσόπουλος Νίκος1ο Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΙΔΩΝ, ΣΤΟΚομνάκος Αλέξης1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΠΥΡΙΝΟΣ ΜΠΕΛΑΣ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙΠετροπουλέας ΝίκοςΤιμητική Διάκριση Animation
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ ΤΗΣ ΛΟΥΛΟΥΣ, ΤΑΦαφούτης ΠαναγιώτηςΒραβείο ΕΚΚ
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΣΤΑΣΙΑΝικολέρης ΧρήστοςΒραβείο ΕΚΚ
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΟΚοσμόπουλος ΒασίληςΒραβείο ΕΚΚ
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕΥΤΕΡΗ ΦΥΣΗΜαρινάκης ΒαρδήςΒραβείο ΕΚΚ
2005Φεστιβάλ ΔράμαςMIRROR STAGE, THEΣιάκας ΣπύροςΒραβείο ΕΚΚ
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΓΑΛΑΖΙΟ ΠΟΥΚΑΜΙΣΟ, ΤΟΤζερμιαδιανός ΝίκοςΕΚΚ Ειδική Μνεία
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΠ.Ε.Ο.Ζ.Πέτρου ΧρήστοςΕΚΚ Ειδική Μνεία
2005Φεστιβάλ ΔράμαςSHRINKΠαπαναστασίου ΣπύροςΕΚΚ Ειδική Μνεία
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΚΛΕΦΤΗΣ, ΟΜπόικο ΙρίναΕιδικό Βραβείο Γυναικείας Σκηνοθετικής Παρουσίας στη μνήμη Τώνιας ΜαρκετάκηΜπόικο Ιρίνα
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΣΑΜΟΥΡΕΠαπαδουλάκης ΘόδωροςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΠαπαδουλάκης Θόδωρος
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ ΤΗΣ ΛΟΥΛΟΥΣ, ΤΑΦαφούτης ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΑβαρικιώτης Κώστας
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕ ΚΑΤΚεχαγιάς ΒασίληςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΜερμύγκα Εύη
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΦΑΚΙΡΗΣ, ΟΜακρίδης ΜπάμπηςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΜακρίδης Μπάμπης
2005Φεστιβάλ Δράμας3Άντζους ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΒασιλειάδης Βασίλης
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΔΕ ΚΑΤΚεχαγιάς ΒασίληςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΚεχαγιάς Βασίλης
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ ΤΗΣ ΛΟΥΛΟΥΣ, ΤΑΦαφούτης ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΠαλήκαρης Γιώργος
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΟΚοσμόπουλος ΒασίληςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΠαντουβάκη Σοφία
2005Φεστιβάλ ΔράμαςΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΟΚοσμόπουλος ΒασίληςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΠαντουβάκη Σοφία
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΠΙΛΑΛΑΠαπαδουλάκης Θόδωρος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑΓΙΑΜαδεράκης Βαγγέλης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΛΥΤΡΩΤΗΣ ΜΟΥ, ΟΚαρανικόλας Θανάσης1ο Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΧΩΡΙΣ ΤΙΤΛΟΠαππάς Ευθύμης1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΧΡΟΝΟΣΜυλωνάς ΙωακείμΤιμητική Διάκριση
2004Φεστιβάλ ΔράμαςCHEAP DAYΖΚεχαγιάς ΒασίληςΒραβείο Κριτικών
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΑΓΝΑ ΝΙΑΤΑΛυγίζος ΈκτοραςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2004Φεστιβάλ ΔράμαςCHEAP DAYΖΚεχαγιάς ΒασίληςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑΓΙΑΜαδεράκης ΒαγγέληςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΠΟΡΕΙΑΠαρχαρίδης ΣταύροςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝ ΛΕΥΚΩΣαράντος ΘανάσηςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΦΕΥΓΑΛΕΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚανελλόπουλος ΔημήτρηςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΠΙΛΑΛΑΠαπαδουλάκης ΘόδωροςΕΚΚ Διάκριση Κίνητρο
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΠΙΛΑΛΑΠαπαδουλάκης ΘόδωροςΕΤΕΚΤ Κατηγορία Ταινίες Μυθοπλασίας
2004Φεστιβάλ ΔράμαςNON PEOPLEΚαραθανάση ΈλεναΕΤΕΚΤ Κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΡΥΘΜΙΣΤΗΣ, ΟΓραμματικόπουλος ΦίλιπποςΕΤΕΚΤ Κινουμένου Σχεδίου
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣΨύκου ΕλίναΕΤΕΚΤ Κατηγορία Σπουδαστικές Ταινίες
2004Φεστιβάλ ΔράμαςNON PEOPLEΚαραθανάση ΈλεναΕιδικό Βραβείο Γυναικείας Σκηνοθετικής Παρουσίας στη μνήμη Τώνιας ΜαρκετάκηΚαραθανάση Έλενα
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΧαραλαμπίδου ΕυτέρπηΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΧαραλαμπίδου Ευτέρπη, Ανζόλα Χερνάντεζ Ρικάρντο
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΥΚΟΣ, ΟΒουτενιώτης ΝίκοςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΒαρούχας Ανδρέας
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΦΕΥΓΑΛΕΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚανελλόπουλος ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΜπαρόλα Μάρα
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΡΥΘΜΙΣΤΗΣ, ΟΓραμματικόπουλος ΦίλιπποςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΓραμματικόπουλος Φίλιππος
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑΓΙΑΜαδεράκης ΒαγγέληςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΕυθυμιάδης Στέφανος
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΕΥΑΙΣΘΗΤΑ ΣΗΜΕΙΑΠαπαδημητρόπουλος ΑργύρηςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΧαλκιαδάκης Γιάννης
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΝΑ ΛΙΖΑΔουνούκος ΣωτήρηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΔουνούκος Σωτήρης
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΧαραλαμπίδου ΕυτέρπηΤιμητική Διάκριση ΜακιγιάζΛουκαβέτσι Γκλόρια
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΙΡΙΔΕΣΓιαννίκου ΑμαλίαΕύφημη ΜνείαΓιαννίκου Αμαλία
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣΨύκου ΕλίναΕύφημη ΜνείαΑνδρεοπούλου Ανθή
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩΜαρκαριάν ΙωσηφίναΕύφημη ΜνείαΑνδρεοπούλου Ανθή
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΑΓΝΑ ΝΙΑΤΑΛυγίζος ΈκτοραςΕύφημη ΜνείαΛυγίζος Έκτορας
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΣΙΩΠΗ, ΗΠολυχρονάκης ΣτέλιοςΕύφημη ΜνείαΚυριακού Άννα, Οικονομίδου Ράνια
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝ ΛΕΥΚΩΣαράντος ΘανάσηςΕύφημη ΜνείαΔαμάνη Όλγα, Κοταμανίδου Εύα
2004Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΦΕ ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣΚολιός ΓιάννηςΕύφημη ΜνείαΚαββαδία Τασσώ, Κουμαριανού Ειρήνη, Παϊτατζή Άννα
2004Φεστιβάλ Δράμας0 + ΜΗΔΕΝ ΘΕΤΙΚΟΜπαφαλούκας ΆρηςΕύφημη ΜνείαΑνδρεοπούλου Ανθή, Διαμαντοπούλου Αλεξάνδρα
2003Φεστιβάλ ΔράμαςSKIPPER STRAADΒαχλιώτη ΕιρήνηΒραβείο Καλύτερης Βαλκανικής Ταινίας
2003Φεστιβάλ ΔράμαςSKIPPER STRAADΒαχλιώτη Ειρήνη1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2003Φεστιβάλ ΔράμαςRED SKYΦαφούτης Παναγιώτης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ, ΤΑΔημητρακοπούλου Έλενα1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΣΑΙΟ ΑΝΟΙΚΤΟΠήττας ΚλέαρχοςΕύφημη Μνεία
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΚΤΗΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΔΑΚΤΥΛΑ, ΤΟΛελούδα ΒέραΕύφημη Μνεία
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΘΥΜΙΑΓιαμαλάκης ΜάνοςΕιδικό Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΡΑΥΓΗΚατσάμπουλας ΓιάννηςΕιδικό Βραβείο Νομαρχίας Δράμας για ταινία Κοινωνικού Προβληματισμού
2003Φεστιβάλ ΔράμαςSKIPPER STRAADΒαχλιώτη ΕιρήνηΒραβείο Κριτικών
2003Φεστιβάλ ΔράμαςSKIPPER STRAADΒαχλιώτη ΕιρήνηΕιδικό Βραβείο Γυναικείας Σκηνοθετικής Παρουσίας στη μνήμη Τώνιας ΜαρκετάκηΒαχλιώτη Ειρήνη
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΣ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΚρητικός ΝίκοςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΚρητικός Νίκος
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΨΥΓΕΙΟ, ΤΟΣιούγας ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΠυρπασόπουλος Γιώργος
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΟΧΙ ΠΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΓΑΠΗΣΘεοδωράτου ΣτρατούλαΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Γυναικείας ΕρμηνείαςΝαζλίδου Ελισσάβετ
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΟΧΙ ΠΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΓΑΠΗΣΘεοδωράτου ΣτρατούλαΤιμητική Διάκριση Β' Γυναικείου ΡόλουΟικονομοπούλου Πέπη
2003Φεστιβάλ ΔράμαςPAINT IT BLACKΛερός ΝίκοςΤιμητική Διάκριση Β' Ανδρικού ρόλουΚατακουζηνός Δημήτρης
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΨΥΓΕΙΟ, ΤΟΣιούγας ΓιώργοςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΣιούγας Γιώργος
2003Φεστιβάλ ΔράμαςSKIPPER STRAADΒαχλιώτη ΕιρήνηΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΚλειδαράς Παναγιώτης
2003Φεστιβάλ ΔράμαςRED SKYΦαφούτης ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΒουτσαράς Πάνος
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΤΟΙΧΟ, ΣΤΟΝΓεωργίου Γιώργος (2), Μακρή ΜάρσαΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΑλεξιάδης Μηνάς
2003Φεστιβάλ ΔράμαςSKIPPER STRAADΒαχλιώτη ΕιρήνηΤιμητική Διάκριση ΉχουΚίττου Ντίνος
2003Φεστιβάλ ΔράμαςSKIPPER STRAADΒαχλιώτη ΕιρήνηΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΒαχλιώτη Στεφανάκη Ντέννη
2003Φεστιβάλ ΔράμαςSKIPPER STRAADΒαχλιώτη ΕιρήνηΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΒαχλιώτη Στεφανάκη Ντέννη
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΥΚΛΑ, ΗΚακαβάς ΑλέξανδροςΤιμητική Διάκριση ΜακιγιάζΖαφειροπούλου Εύη
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΨΥΓΕΙΟ, ΤΟΣιούγας ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση Σπέσιαλ/Οπτικών εφέΜαρμουτάς Φίλιππος
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΟΛΥΜΠΙΑΞυλάρας ΒασίληςΕύφημη ΜνείαΛαζαρίδου Όλια
2003Φεστιβάλ ΔράμαςPAINT IT BLACKΛερός ΝίκοςΕύφημη ΜνείαΤσόπελα Ράσμη
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑΣ, ΗΧαραλάμπους ΠέτροςΕύφημη ΜνείαΚαυκαρίδης Στέλιος
2003Φεστιβάλ ΔράμαςDESTROY ALL BRAINS!Εμμανουηλίδης ΔημήτρηςΕύφημη ΜνείαΘεοδωρόπουλος Βαγγέλης
2003Φεστιβάλ ΔράμαςSKIPPER STRAADΒαχλιώτη ΕιρήνηΕύφημη ΜνείαΔιαμαντίδου Δέσπω
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΕΚΚΡΕΜΕΣΠαπαδημητρόπουλος ΑργύρηςΕύφημη ΜνείαΛογοθέτης Ηλίας
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΤΟΙΧΟΣ, ΟΛυκιαρδόπουλος ΔιονύσηςΕύφημη ΜνείαΚαραγιάννη Κατερίνα
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΩ ΣΠΙΤΙΚαζαντζίδη ΈλεναΕύφημη ΜνείαΓερασιμίδου Ελένη
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΡΑΥΓΗΚατσάμπουλας ΓιάννηςΕύφημη ΜνείαΝικολαΐδης Αρκάδιος
2003Φεστιβάλ ΔράμαςΤΙ ΚΟΛΥΜΠΑΕΙ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙΦραγκιαδάκη ΕμμανουέλαΕύφημη ΜνείαΠαϊτατζή Άννα, Καλιγά Θάλεια
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΕ, ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΘΑ ΓΙΑΝΕΙΠανανίδης ΒασίληςΕιδικό Βραβείο Ερμηνείας για την πρωτότυπη και επιδέξια χρήση των χεριώνΑλεξίου Χρυσούλα, Μαμακούκα Γιάννα
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΦΛΕΡΥ - Η ΤΡΕΛΗ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥΜποσκοΐτης Αντώνης1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας ή Τεκμηρίωσης ή Κινουμένων Σχεδίων
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΟΣ ΙΝΔΙΑΝΟΣ, ΟΣτάγκος Σταύρος2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΛΟΥΣΙΛ, ΤΑΑρβανίτη Αδαμαντία1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2002Φεστιβάλ ΔράμαςLARGOΠαπαδουλάκης ΘόδωροςΕιδικό Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΜΗΛΑ (ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ)Λυγίζος ΈκτοραςΕιδικό Βραβείο Νομαρχίας Δράμας για ταινία Κοινωνικού Προβληματισμού
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ, ΟΡασσιδάκης ΣπύροςΕιδικό βραβείο animation
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΦΛΕΡΥ - Η ΤΡΕΛΗ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥΜποσκοΐτης ΑντώνηςΕΚΚΑ Ειδική Μνεία
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ, ΟΡασσιδάκης ΣπύροςΕΚΚΑ Ειδική Μνεία
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΒΡΟΧΗΤζουμέρκας ΣύλλαςΕΚΚΑ Ειδική Μνεία
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΜΗΛΑ (ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ)Λυγίζος ΈκτοραςΒραβείο Κριτικών
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΝΤΡΑ ΤΕΜΠΟΣιαφλιάκη ΗρώΕιδικό Βραβείο Γυναικείας Σκηνοθετικής Παρουσίας στη μνήμη Τώνιας ΜαρκετάκηΣιαφλιάκη Ηρώ
2002Φεστιβάλ ΔράμαςLARGOΠαπαδουλάκης ΘόδωροςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΝτέλανι Ελίζαμπεθ
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΣ ΤΗ ΝΙΚΗΝάσκαρης ΘανάσηςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΠετράκης Στέλιος
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΟΣ ΙΝΔΙΑΝΟΣ, ΟΣτάγκος ΣταύροςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΜατίκα Θάλεια
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΥΡΟΣΚΟΥΦΙΤΣΑΓιαπάνης ΓιάννηςΕιδικό Βραβείο "Ντίνος Κατσουρίδης" για Πρωτοεμφανιζόμενο ΣκηνοθέτηΓιαπάνης Γιάννης
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΣ ΤΗ ΝΙΚΗΝάσκαρης ΘανάσηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΒλαχάκης Βαγγέλης
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΝΤΡΑ ΤΕΜΠΟΣιαφλιάκη ΗρώΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΠαπαστάθη Μπονίτα
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΟΣ ΙΝΔΙΑΝΟΣ, ΟΣτάγκος ΣταύροςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΣτρόφαλης Μάριος
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ, ΟΡασσιδάκης ΣπύροςΤιμητική Διάκριση για το Σχεδιασμό Ηχητικής ΜπάνταςΜουζάς Αλέξανδρος
2002Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΟΣ ΙΝΔΙΑΝΟΣ, ΟΣτάγκος ΣταύροςΤιμητική Διάκριση ΉχουΔρόσος Σπύρος
2002Φεστιβάλ ΔράμαςURANISCO DISCOΛάνθιμος ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΓεωργιάδου Άννα
2002Φεστιβάλ ΔράμαςURANISCO DISCOΛάνθιμος ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΠαπαγεωργακοπούλου Έλλη
2001Φεστιβάλ ΔράμαςSEE NO EVILΜπαφαλούκας ΆρηςΕύφημη Μνεία ΗθοποιούΔουμένη Δήμητρα
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΛΠΩΜπίνζερ ΛίαΕύφημη Μνεία ΗθοποιούΡαγκότη Μέλπω
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΜΠΑΚΟΣ, ΟΔανίκας ΛευτέρηςΒραβείο Καλύτερης Βαλκανικής Ταινίας
2001Φεστιβάλ ΔράμαςHOT DOGSΠαντελιάς ΔημήτρηςΒραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας ή Τεκμηρίωσης ή Κινουμένων Σχεδίων
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΝΟΣ²Κουάνης ΜανώληςΒραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας ή Τεκμηρίωσης ή Κινουμένων Σχεδίων
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΦΟΥΣΤΑΝΙ, ΤΟΒαξεβάνη Μόνικα1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας ή Τεκμηρίωσης ή Κινουμένων Σχεδίων
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΓΚΟΓΚΟΣ, ΟΦαφούτης Παναγιώτης1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2001Φεστιβάλ ΔράμαςSEE NO EVILΜπαφαλούκας Άρης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΝΟΝΑΜυλωνάκη ΑγγέλαΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΤΙ ΚΟΙΤΑΣ;Τσαρουχά Μένη1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2001Φεστιβάλ ΔράμαςDOCTOR DRUDENΑδραχτάς ΑλέξανδροςΕιδικό Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΟΜΗΚόλλας ΣωκράτηςΕιδικό Βραβείο Νομαρχίας Δράμας για ταινία Κοινωνικού Προβληματισμού
2001Φεστιβάλ ΔράμαςSEE NO EVILΜπαφαλούκας ΆρηςΒραβείο Κριτικών
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΦΟΥΣΤΑΝΙ, ΤΟΒαξεβάνη ΜόνικαΕιδικό Βραβείο Γυναικείας Σκηνοθετικής Παρουσίας στη μνήμη Τώνιας ΜαρκετάκηΒαξεβάνη Μόνικα
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΓΚΟΓΚΟΣ, ΟΦαφούτης ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΦαφούτης Παναγιώτης
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΟΜΗΚόλλας ΣωκράτηςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΣτριφτάρης Γιώργος
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΓΚΟΓΚΟΣ, ΟΦαφούτης ΠαναγιώτηςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΣκουλά Μαρία
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΦΟΥΣΤΑΝΙ, ΤΟΒαξεβάνη ΜόνικαΕύφημη Μνεία ΦωτογραφίαςΖορμπάς Άκης
2001Φεστιβάλ ΔράμαςSEE NO EVILΜπαφαλούκας ΆρηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΠαυλόπουλος Οδυσσέας
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΝΥΣΤΑΓΜΕΝΑΒούλγαρη ΚωνσταντίναΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΣάβντεργκ Νίκολας
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΦΟΥΣΤΑΝΙ, ΤΟΒαξεβάνη ΜόνικαΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΘεοχάρης Δημήτρης
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΤΟΜΟ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑΣιλβέστρος ΠέτροςΕύφημη Μνεία για Σχεδιασμό ΉχουΑντρέ Ορφέας
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΓΚΑΡΣΟΝΙΑ ΣΤΑ ΑΝΑΨΥΚΤΗΡΙΑ, ΤΑΣαμουράκης ΑντώνηςΤιμητική Διάκριση ΉχουΔρόσος Σπύρος
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΝΥΦΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΑΜΟΓαϊτανίδης ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΖιάκας Δημήτρης
2001Φεστιβάλ ΔράμαςΦΟΥΣΤΑΝΙ, ΤΟΒαξεβάνη ΜόνικαΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΜήλιου Κική
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ, ΤΑΤζουμέρκας ΣύλλαςΤιμητική Διάκριση ΣκηνοθεσίαςΤζουμέρκας Σύλλας
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑΣ ΛΑΜΠΕΡΟΣ ΗΛΙΟΣΛουλές Βασίλης1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΣ ΤΗ ΝΙΚΗΝάσκαρης Θανάσης1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΥΤΟΣ ΟΡΙΖΟΝΤΑΣΣαμουράκης Αντώνης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΓΚΡΙ ΦΡΟΥΤΟΔοσίου Θούλη1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
2000Φεστιβάλ ΔράμαςMERRY KITSCHMASΔημητρίου ΗλίαςΕύφημη Μνεία
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΕΠΙΔΙΩΞΗΜακρίδη ΜυρτώΕιδικό Βραβείο για την κατηγορία Έλληνες του Κόσμου
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΘΟΛΟ ΠΟΤΑΜΙΘεοδωράτου ΣτρατούλαΕιδικό Βραβείο Νομαρχίας Δράμας για ταινία Κοινωνικού Προβληματισμού
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΥΛΩΝ, ΗΚαραμπάτσου ΕύηΤιμητική Διάκριση Σκηνοθεσίας Βαλκανικής Ταινίας
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΥΛΩΝ, ΗΚαραμπάτσου ΕύηΒραβείο Κριτικών
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ…Φιλιώτου ΚατερίναΒραβείο Κριτικών
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΥΛΩΝ, ΗΚαραμπάτσου ΕύηΕιδικό Βραβείο Γυναικείας Σκηνοθετικής Παρουσίας στη μνήμη Τώνιας ΜαρκετάκηΚαραμπάτσου Εύη
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ…Φιλιώτου ΚατερίναΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΦιλιώτου Κατερίνα
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΒΕΤΕΡΑΝΟΣ, ΟΔούβλης ΒασίληςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΛάγκος Κώστας
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑΣ ΛΑΜΠΕΡΟΣ ΗΛΙΟΣΛουλές ΒασίληςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΧαραλαμπίδου Βικτώρια
2000Φεστιβάλ ΔράμαςYOUPIΒούλγαρη ΚωνσταντίναΕιδικό Βραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΒούλγαρη Κωνσταντίνα
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΦΛΕΓΟΜΕΝΗ ΣΤΕΛΛΑΧαρίτος ΛευτέρηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΑλεξανδρής Χρήστος
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΘΟΛΟ ΠΟΤΑΜΙΘεοδωράτου ΣτρατούλαΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΧρονοπούλου Ελισσάβετ
2000Φεστιβάλ ΔράμαςMONDAYΚαβαδάτου ΣτέλλαΤιμητική Διάκριση ΉχουΠόταγας Γιώργος
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΦΩΤΑΓΩΓΟΣΒεσλεμές ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΜακΛέλαν Κέλι
2000Φεστιβάλ ΔράμαςΦΩΤΑΓΩΓΟΣΒεσλεμές ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΜακΛέλαν Κέλι
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΤΟΥ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕΙΤσάπα ΜύρναΚαλύτερης Γυναικείας Σκηνοθετικής ΠαρουσίαςΤσάπα Μύρνα
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΛΗΛΟΥΧΙΑ ΤΩΝ ΚΗΠΩΝΚυριακίδης ΑχιλλέαςΒραβείο Καλύτερης Βαλκανικής Ταινίας
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΒΗΜΑ ΑΚΟΜΗΒουγιούκας Στρατής1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1999Φεστιβάλ ΔράμαςCAR IS FINE, THEΛερός ΝίκοςΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΩΝ, ΤΟΛεοντάρης ΓιάννηςΗχητικών Επιτεύξεων
1999Φεστιβάλ ΔράμαςBEFORE GALLERIES OR Ο ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥΣκοπετέας ΓιάννηςΕύφημη Μνεία
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΒΡΑΧΕΙΑ, ΗΦαφούτης ΠαναγιώτηςΕύφημη Μνεία
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΩΝ, ΤΟΛεοντάρης ΓιάννηςΕιδικό Βραβείο
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΩΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΜΠΗΙΑΠρίφτης ΔημήτρηςΕΤΕΚΤ Βραβείο
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΡΑΙΝΑΚΙ…Δάντη ΣοφίαΕΤΕΚΤ Βραβείο
1999Φεστιβάλ ΔράμαςCAR IS FINE, THEΛερός ΝίκοςΒραβείο ΣεναρίουΛερός Νίκος
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΑΜΕΡΙΚΑΚαρύδας ΣάββαςΒραβείο Α' Ανδρικού ΡόλουΑρμένης Γιώργος
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΩΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΜΠΗΙΑΠρίφτης ΔημήτρηςΓυναικείου ΡόλουΡαμπότα Βάνα
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΑΨΙΔΕΣΔιαμαντής ΣπύροςΒραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΔιαμαντής Σπύρος
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΩΝ, ΤΟΛεοντάρης ΓιάννηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΠαυλόπουλος Οδυσσέας
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΩΝ, ΤΟΛεοντάρης ΓιάννηςΒραβείο ΜοντάζΠαπαστάθη Μπονίτα
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΣΒΟΥΡΑΜπαφαλούκας ΆρηςΒραβείο ΜουσικήςΜπονάτου Μέλπω
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΑΜΕΡΙΚΑΚαρύδας ΣάββαςΒραβείο ΗχοληψίαςΧαραλαμπίδης Γιάννης
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣΠαπαδόδημα ΦένιαΒραβείο ΣκηνογραφίαςΖιάκας Γιώργος
1999Φεστιβάλ ΔράμαςΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣΠαπαδόδημα ΦένιαΒραβείο ΕνδυματολογίαςΖιάκας Γιώργος
1998Φεστιβάλ ΔράμαςYOU 'RE WELCOMEΠαπαδόδημα ΦένιαΚαλύτερης Γυναικείας Σκηνοθετικής ΠαρουσίαςΠαπαδόδημα Φένια
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΥΨΩΜΑ 33Κουτσιαμπασάκος Δημήτρης1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΑ ΠΡΕΛΟΥΔΙΑΚαλαμπάκας Βαγγέλης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΛΗΡΗ ΠΟΖΑΛεωνίδα ΜαρίαΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1998Φεστιβάλ ΔράμαςTIMELESSΧατζηχαραλάμπους ΧριστίναΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ…Χαρίτος ΛευτέρηςΕταιρείας Ελλήνων Σκηνοθετών
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΑ ΠΡΕΛΟΥΔΙΑΚαλαμπάκας ΒαγγέληςΕταιρείας Ελλήνων Σκηνοθετών Έπαινος
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΛΗΡΗ ΠΟΖΑΛεωνίδα ΜαρίαΕΤΕΚΤ Βραβείο
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΑ ΠΡΕΛΟΥΔΙΑΚαλαμπάκας ΒαγγέληςΕΤΕΚΤ Έπαινος
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΧρονοπούλου ΕλισσάβετΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΧρονοπούλου Ελισσάβετ
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΚΟΛΟΡΕΔημητρίου ΗλίαςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΖωιόπουλος Νίκος
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΧρονοπούλου ΕλισσάβετΕιδικός Έπαινος Γυναικείου ΡόλουΧαρτοφυλλακίδου Μαρία
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΧρονοπούλου ΕλισσάβετΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΒρόντου Αγγελική
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΑ ΠΡΕΛΟΥΔΙΑΚαλαμπάκας ΒαγγέληςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΜαραγκουδάκη Κατερίνα
1998Φεστιβάλ ΔράμαςYOU 'RE WELCOMEΠαπαδόδημα ΦένιαΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΜαραγκουδάκη Κατερίνα
1998Φεστιβάλ ΔράμαςΥΨΩΜΑ 33Κουτσιαμπασάκος ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΦάμπας Βαγγέλης
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΙΩΑΝΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩΠαγουλάτος Παντελής1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΓουλή Νικολέττα2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΗΡΑΚΛΗΣ, Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ, ΟΚουτσιαμπασάκος Δημήτρης1ο Βραβείο Ντοκιμαντέρ
1997Φεστιβάλ ΔράμαςVISAΑναγνωστοπούλου Σεβαστιάνα1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΙΝΑΜαριανός ΑνδρέαςΕταιρείας Ελλήνων Σκηνοθετών Διάκριση
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙΣΠαπαδόδημα ΦένιαΤιμητική Διάκριση Καλύτερης Γυναικείας Σκηνοθετικής ΠαρουσίαςΠαπαδόδημα Φένια
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙΣΠαπαδόδημα ΦένιαΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΠαπαδόδημα Φένια
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΙΩΑΝΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση Ανδρικής ΕρμηνείαςΠαπαδόπουλος Δημοσθένης
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΛΙΟΒαχλιώτη ΕιρήνηΤιμητική Διάκριση Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΒαχλιώτη Ειρήνη
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΝΤΡΟΛΟΓΗΜΑ (ΚΑΡΥΔΙ ΜΕ ΤΣΟΦΛΙ)Μπακόλας ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΑργυροηλιόπουλος Γιώργος
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ, ΤΟΓουλή ΝικολέτταΤιμητική Διάκριση Γυναικείας ΕρμηνείαςΑνδρεαδάκη Ευαγγελία
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙΣΠαπαδόδημα ΦένιαΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΣπηλιοπούλου Ιωάννα
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΝΤΡΟΛΟΓΗΜΑ (ΚΑΡΥΔΙ ΜΕ ΤΣΟΦΛΙ)Μπακόλας ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΣπηλιοπούλου Ιωάννα
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΙΩΑΝΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση ΉχουΠουλατζάς Κώστας
1997Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΝΤΡΟΛΟΓΗΜΑ (ΚΑΡΥΔΙ ΜΕ ΤΣΟΦΛΙ)Μπακόλας ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΣταυρίδου Ιουλία
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου ΒασίληςΕιδική ΜνείαΤσαγανέα Νίτσα
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΤΣΑΡΛΕΣΤΟΝΤσίτος ΦίλιπποςΒραβείο Καλύτερης ΣκηνογραφίαςΣέγιερ Χιούμπερτ
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου ΒασίληςΒραβείο Καλύτερου ΜοντάζΒενάκη Ηλέκτρα
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου ΒασίληςΒραβείο Καλύτερου ΣεναρίουΕλευθερίου Βασίλης
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΕ!Λεοντάρης ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερου Γυναικείου ΡόλουΚεχαγιόγλου Μαρία
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΟΙΚΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΝΧαραλαμπίδης ΑνέστηςΒραβείο Καλύτερης ΦωτογραφίαςΜάρκοβ Όλεγκ
1996Φεστιβάλ ΔράμαςPRIVEΔημητρίου ΗλίαςΒραβείο Καλύτερης ΜουσικήςΣτρατουδάκης Κώστας
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΑ ΤΑΞΗΜεγαπάνος ΚωστήςΒραβείο Καλύτερου ΉχουΛαζαρίδης Αργύρης
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΤΣΑΡΛΕΣΤΟΝΤσίτος ΦίλιπποςΒραβείο Καλύτερης Βαλκανικής Ταινίας
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΤΣΑΡΛΕΣΤΟΝΤσίτος Φίλιππος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου Βασίλης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣΣτεφανή Εύα1ο Βραβείο Ντοκιμαντέρ
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣΑνανιάδης ΙορδάνηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΖΑΝΑ ΚΑΙ ΖΙΝΑΜπακόλας Γιώργος1ο Βραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΕ!Λεοντάρης ΓιάννηςΕύφημη Μνεία Ανδρικού ΡόλουΑναστασάκης Γιάννης
1996Φεστιβάλ ΔράμαςΑΡΟΝ-ΑΡΟΝΕλευθερίου ΒασίληςΒραβείο Α' Ανδρικού ΡόλουΜουρίκης Βαγγέλης
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣΓκίκα ΆνναΝτίνος Κατσουρίδης
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΚαλύτερης Γυναικείας Σκηνοθετικής ΠαρουσίαςΧρονοπούλου Ελισσάβετ
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΕύφημη Μνεία ΗθοποιούΑλεξανδράκης Αλέκος, Βαλάκου Αντιγόνη
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΕιδικό Βραβείο Καλύτερης Τεχνικής ΕπίτευξηςΜαραγκουδάκη Κατερίνα
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΕιδικό Βραβείο Καλύτερης Τεχνικής ΕπίτευξηςΜαραγκουδάκη Κατερίνα
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΤΑΞΥ ΠΟΛΕΩΝΜπινιαδάκη ΝάνσυΤιμητική Διάκριση Σπουδαστικής ΤαινίαςΜπινιαδάκη Νάνσυ
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΓιάνναρης Κωνσταντίνος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1995Φεστιβάλ ΔράμαςRECITATIVOΚυριακίδης Αχιλλέας2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΤΩΝ ΑΝΑΜΝΗΣΕΩΝ, ΤΟΔανάλη ΓαβριέλλαΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΓΕΦΥΡΑ, ΗΚουτσιαμπασάκος ΔημήτρηςΕιδικό Βραβείο ΣεναρίουΚουτσιαμπασάκος Δημήτρης
1995Φεστιβάλ ΔράμαςRECITATIVOΚυριακίδης ΑχιλλέαςΕύφημη Μνεία Ανδρικού ΡόλουΧαραλαμπίδης Ρένος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΡΑΝΤΕΒΟΥΔΑΚΙ, Ε;Κτόρης ΣταύροςΕύφημη Μνεία Ανδρικού ΡόλουΧαραλαμπίδης Ρένος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟΓιάνναρης ΚωνσταντίνοςΕιδικό Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΖαλμάς Σταύρος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςRECITATIVOΚυριακίδης ΑχιλλέαςΕύφημη Μνεία Γυναικείου ΡόλουΠαππά Αγλαΐα
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΕύφημη Μνεία Γυναικείου ΡόλουΚαβουκίδη Μαρία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΕιδικό Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΠαυλίδου Αλεξάνδρα
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙΧρονοπούλου ΕλισσάβετΕιδικό Βραβείο Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΧρονοπούλου Ελισσάβετ
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΕιδικό Βραβείο ΦωτογραφίαςΚλειδαράς Παναγιώτης
1995Φεστιβάλ ΔράμαςRECITATIVOΚυριακίδης ΑχιλλέαςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΤριανταφύλλου Γιώργος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΕΣ ΜΕΡΕΣΜαχαίρας ΚώσταςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΣέμσης Στάμος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΤιμητική Διάκριση ΉχουΚίττου Ντίνος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΉχουΚίττου Ντίνος
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΣκηνογραφίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣΖούλιας ΠέτροςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΔΑΧατζής ΕυθύμηςΤιμητική Διάκριση ΕνδυματολογίαςΑρσένη Αναστασία
1995Φεστιβάλ ΔράμαςΠΟΤΑΜΙ, ΤΟΚαραπιπερίδης ΓιάννηςΕύφημη ΜνείαΣαμαράκης Αντώνης
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ, ΤΟΤαραβήρας ΣπύροςΕιδική ΜνείαΤαραβήρας Σπύρος, Μπέρναρντ Κάριν, Πίπερ Χανριέτε
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣΜαχαίρας ΚώσταςΕιδικός ΈπαινοςΜαχαίρας Κώστας
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΑΚΟΜΑ;Καραμπάτσου ΕύηΚαλύτερης Γυναικείας Σκηνοθετικής ΠαρουσίαςΚαραμπάτσου Εύη
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΙΣΜΑΗΛΖαφείρης Γιώργος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΝΥΜΦΙΟΣΚυριακίδης Αχιλλέας2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΝΟ ΜΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑΣΕΜΙΟικονομίδης ΓιάννηςΚαλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΕΛΟΥΔΙΟ ΓΙΑ ΒΙΟΛΟΝΤΣΕΛΟΠαπαχρήστου ΣοφίαΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΚΙΓΙΑΖΦατούρος ΆρηςΈπαινος ΣεναρίουΜπουρνιάς Πάνος, Χατζηγιώργης Ντίνος, Γιατζουζάκης Δημήτρης, Κουτούζης Γιάννης
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑΧαρίτος ΛευτέρηςΈπαινος Ανδρικού ΡόλουΛόουρι Ντέιμον, Μπράιτγουελ Πολ
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΝΥΜΦΙΟΣΚυριακίδης ΑχιλλέαςΈπαινος Γυναικείου ΡόλουΚαράγιωργα Ολυμπία
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΙΣΜΑΗΛΖαφείρης ΓιώργοςΈπαινος ΦωτογραφίαςΒαλεράς Γιάννης
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣΜαχαίρας ΚώσταςΈπαινος ΦωτογραφίαςΝόυμαν Κλάους
1994Φεστιβάλ ΔράμαςΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΟΣΜαχαίρας ΚώσταςΈπαινος ΜουσικήςΚέσινγκερ Τομπάιας
1993Φεστιβάλ ΔράμαςLONG WINTER, THEΦούντας Κώστας (2)Ειδική Μνεία ΕρμηνείαςΝτε Λέισυ Λουκ
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΥΛΙΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΤΑΤριανταφυλλίδης Νίκος1ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΠΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΤΟΤσίτος Φίλιππος2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ, ΟΛουλές Βασίλης2ο Βραβείο Ταινίας Μυθοπλασίας
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΦΡΑΟΥΛΕΣΧαρίτος ΛευτέρηςΒραβείο Σπουδαστικής Ταινίας
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΒΡΕΙΤΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑΚωστοπούλου ΝαταλίαΕιδικό Βραβείο
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΟΙΝΟΣ ΕΥΦΡΑΙΝΕΙ ΚΑΡΔΙΑΝΦαρούπος ΝίκοςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΦαρούπος Νίκος
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΡΑΝΤΕΒΟΥΛερός ΝίκοςΤιμητική ΔιάκρισηΛερός Νίκος
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΥΛΙΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΤΑΤριανταφυλλίδης ΝίκοςΒραβείο Α' Ανδρικού ΡόλουΘανασούλης Παναγιώτης
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΠΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΤΟΤσίτος ΦίλιπποςΓυναικείου ΡόλουΣτέινμπαρτ Νάταλι
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ, ΟΚατσάμπουλας ΓιάννηςΒραβείο ΦωτογραφίαςΞάνθου Μαριλένα
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ…, ΤΗΝΛαμπρόπουλος Θάνος, Χαραλαμπόπουλος ΣτέλιοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΑργυρίδης Βάσος
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΥΛΙΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΤΑΤριανταφυλλίδης ΝίκοςΕύφημη Μνεία ΜουσικήςΡένινγκερ Μπλέιν
1993Φεστιβάλ ΔράμαςΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ…, ΤΗΝΛαμπρόπουλος Θάνος, Χαραλαμπόπουλος ΣτέλιοςΤιμητική Διάκριση ΉχουΚίττου Ντίνος
1992Φεστιβάλ ΔράμαςRUNAWAYΤαραβήρας ΣπύροςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΣΤΑΔΙΑΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥΟικονομίδης ΓιάννηςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΠΥΡΓΟΣ - ΤΑΚΗΣ ΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣΚυριακίδης ΑχιλλέαςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΑΪΜΑΝΛάμπρου ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΞΥΠΝΗΜΑ ΑΡΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙΚωστοπούλου Ναταλία, Μπρίνγκας ΣιλβίΕιδική Μνεία
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση ΣεναρίουΠαγουλάτος Παντελής
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Ανδρικού ΡόλουΝινιός Γιώργος
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑΠαγουλάτος ΠαντελήςΤιμητική Διάκριση Ερμηνείας Γυναικείου ΡόλουΒασιλακοπούλου Ρουμπίνη
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΣΤΑΔΙΑΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥΟικονομίδης ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΜπακάλμπασης Δημήτρης
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΒΑΣΙΛΙΚΟΣ - ΚΑΒΑΛΑΜοσχόπουλος ΘωμάςΤιμητική Διάκριση ΜοντάζΣπηλιοπούλου Ιωάννα
1992Φεστιβάλ ΔράμαςΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ, ΤΑΓεωργίου Κόκης ΧρήστοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΧατζηνεοφύτου Γιώργος
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΛΟΔουκέλη ΜαριλίναΈπαινος ΣκηνοθεσίαςΔουκέλη Μαριλίνα
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΥΓΡΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΡΕΣΠΕΣΣταθογιαννόπουλος ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΤΣΙΑΦάγκρας ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΙΤΑΚΙΑ ΕΛΑΦΡΟΥ ΤΥΠΟΥΑκονίδης ΓιάννηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΓΚΟΛΦ ΣΤΡΗΜΠορτοκαλάκης ΠαναγιώτηςΤιμητική ΔιάκρισηΖιώζια Φανή, Λεμπέση Χρύσα
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗΚαντάς ΔημήτρηςΤιμητική ΔιάκρισηΖιάκας Γιώργος, Σεϊρλή Σοφία
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΤΟΥΜΠΑΣταματάρη ΝίκηΤιμητική ΔιάκρισηΠαπαμόσχου Τατιάνα
1991Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΟΤΟΣΜαριανός ΑνδρέαςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΒασιλάτος Αλέξανδρος
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΝΑ, ΤΟΔάνου Έρση1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΓΙΚΗ ΛΥΧΝΙΑΖούλιας Πέτρος1ο Βραβείο Ταινίας με Αισθητικές Αναζητήσεις
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΟΜΩΣ;Παπαδόδημα Φένια2ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΓΟΠΟΙΟΥ, ΟΛεοντάρης Γιάννης2ο Βραβείο Ταινίας με Αισθητικές Αναζητήσεις
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΕΒΔΟΜΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΤΟΜαρούλης Παναγιώτης3ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1990Φεστιβάλ ΔράμαςDOPPELSPIEL- ΝΤΟΥΕΤΤΟΤαραβήρας Σπύρος4ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΟΜΩΣ;Παπαδόδημα ΦένιαΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Τάκη Κανελλόπουλου
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΠΟΡΤΕΣΜεράντζας ΔημήτρηςΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Βαγγέλη Κοτρώνη
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΑΓΩΝΙΑΚαίσαρης ΝίκοςΕιδικό Βραβείο ΣεναρίουΚαίσαρης Νίκος
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΕΒΔΟΜΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΤΟΜαρούλης ΠαναγιώτηςΕιδικό Βραβείο Ανδρικού ΡόλουΑπαρτιάν Άρτο
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΙΛΗΚόκκινος ΑντώνηςΕιδικό Βραβείο Γυναικείου ΡόλουΜαλικένζου Έρση
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΓΙΚΗ ΛΥΧΝΙΑΖούλιας ΠέτροςΕιδικό Βραβείο ΦωτογραφίαςΓιαννούλης Σταμάτης
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΙΛΗΚόκκινος ΑντώνηςΕιδικό Βραβείο ΜοντάζΣπυροπούλου Γιάννα
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΟΜΩΣ;Παπαδόδημα ΦένιαΕιδικό Βραβείο ΜοντάζΠαπαστάθη Μπονίτα
1990Φεστιβάλ ΔράμαςΕΒΔΟΜΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΤΟΜαρούλης ΠαναγιώτηςΕιδικό Βραβείο ΉχουΑθανασόπουλος Μαρίνος
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΒΕΡΑΚΡΟΥΖΣπυριδάκης ΤάκηςΚαλύτερης Ταινίας Φεστιβάλ
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΡΜΑΡΑ, ΤΑΜπίστικας ΑλέξηςΚαλύτερης Ταινίας Φιξιόν
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙΠαγουλάτος ΠαντελήςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣΜεγαπάνος ΚωστήςΚαλύτερης Πειραματικής Ταινίας
1989Φεστιβάλ ΔράμαςHERMAN BLAUTH ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΣΥΜΒΑΝΤΟΣ ΠΟΥ ΕΝΙΣΧΥΕΙ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑΜουρίκη ΠανδώραΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΧΡΟΝΟΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ, ΟΤσελεντάκης ΜανώληςΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΙΔΕΑΜαντελένη ΜάντηΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΓΡΑΦΕΙΟ ΙΔΕΩΝΤσαβαλός ΑντώνηςΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΕΙΣΟικονόμου Φαίδρα ΚατερίναΤιμητική Διάκριση
1989Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΩΡΙΑ ΦΩΤΟΣΣκούρα ΒουβούλαΤιμητική Διάκριση για Ταινία Πληροφορικού Τμήματος
1988Φεστιβάλ ΔράμαςFRAGILEΚαρκανεβάτος ΠαναγιώτηςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΤΖΙΤΖΙΚΙ ΚΑΙ ΜΥΡΜΗΓΚΙΠαπαδάτος ΑλέκοςΚαλύτερης Ταινίας με Ειδική Τεχνική
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΜΗΝΙΣΣισκοπούλου ΦωτεινήΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥΣολδάτος ΓιάννηςΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ ΔράμαςGOING DOWNΜουρτζόπουλος ΔημήτρηςΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ Δράμας30 ΠΡΟΣ 1Γιοβανώφ ΒυρωνίαΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΟΦΙΚΗ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗΜπιρμπίλης ΠέτροςΕύφημη Μνεία
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΑΣΚΗΣΗ ΠΥΡΚΑΓΙΑΣΚιούκας Αντώνης ΘεοχάρηςΤιμητική Διάκριση
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΣ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟΖαγορίτης ΓιώργοςΤιμητική Διάκριση
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΙΟΡΔΑΝΗΣ, ΟΠολυχρονόπουλος ΦώτηςΤιμητική Διάκριση
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ Ο ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ, ΟΝτούρος ΒασίληςΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Σταύρου Τορνέ
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΝΥΧΤΕΡΙΝΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗΣΜαυράκη ΙσαβέλλαΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Βαγγέλη Κοτρώνη
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΙ... ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΚουνενάκη ΜαρίναΕύφημη Μνεία Ντοκιμαντέρ
1988Φεστιβάλ ΔράμαςΑΣΠΡΟ ΑΛΟΓΟ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΑΚΩΡΥΧΕΙΟΥ, ΤΟΠαπαδόπουλος Αντώνης (2)Εύφημη Μνεία Ντοκιμαντέρ
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ... ΝΑ ΠΕΤΑΜαρούλης ΠαναγιώτηςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΣΕΜΝΩΝ ΘΕΩΝΚουτσαφτής ΦίλιπποςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΜΟΝΑΞΙΑ;Παπαθανασίου Θανάσης (2)Τιμητική Διάκριση
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΛΙΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ, ΤΟΔίτσας ΜένιοςΤιμητική Διάκριση
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΣΕΦΟΝΗΑντωνίου ΑγγελικήΤιμητική Διάκριση
1987Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ... ΝΑ ΠΕΤΑΜαρούλης ΠαναγιώτηςΕιδικό Βραβείο στη Μνήμη Βαγγέλη Κοτρώνη
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΠιττίδης ΑλέξανδροςΧρυσό Βραβείο
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΣΧΕΔΙΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡΔρακοπούλου ΣούλαΧρυσό Βραβείο
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΑΞΕΛΕΡΕΜουζακίτης ΓιώργοςΧρυσό Βραβείο
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΕΥΑΓκαστίν Μάρκος, Γκαστίν ΧαράΤιμητική Διάκριση
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΕΣ ΠΑΡΑΛΛΑΞΕΙΣΜακρή ΜάρσαΤιμητική Διάκριση
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΨΗ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ, ΣΤΗΝΣπανός ΜπάμπηςΤιμητική Διάκριση
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΠΡΟΒΑΚαρυπίδης ΓιάννηςΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ Δράμας35'50 ΒΟΡΕΙΑ 24'05 ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΤΟ ΝΟΤΙΩΤΕΡΟ ΑΚΡΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣΝταντινάκης ΚώσταςΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΔράμαςALTER EGOΜαυρόπουλος ΣτάθηςΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΑΛΗ ΝΥΧΤΑΡόκκου ΔάφνηΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΧΡΩΜΑ ΚΑΦΕΑναστασίου ΜιχάληςΕιδική Μνεία
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΑΔΑΜΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Κοινού
1986Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΑΛΗ ΝΥΧΤΑΡόκκου ΔάφνηΒραβείο Κοινού
1985Φεστιβάλ ΔράμαςΚΟΛΥΜΠΗΤΗ, ΤΟΥΜυρμιρίδης Νάσος, Στασινός Στράτος1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας με Ειδική Τεχνική
1985Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΤΕΡΩΤΕΣ ΝΥΧΤΕΣ, ΗΑλεξανδράκη Ελένη1ο Βραβείο Καλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1985Φεστιβάλ ΔράμαςΠΛΗΜΜΥΡΙΔΑΠετρόπουλος ΣπύροςΒραβείο Κοινού
1985Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΓΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΚΟΡΕΣΤριτάκης ΒασίληςΒραβείο Κοινού
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣΑγγελάκος ΚυριάκοςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΤΥΦΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑΧούρσογλου ΠερικλήςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ, ΗΑθανασίου ΚατερίναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1984Φεστιβάλ ΔράμαςROMAΚουλούρης ΘόδωροςΚαλύτερης Ταινίας SUPER-8
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΗΝΕΣΚαπάκας ΚώσταςΚαλύτερης Ταινίας με Ειδική Τεχνική
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΑΔΡΟΜΟΣ 600 VOLTΠλάντζος ΜανώληςΤιμητική Διάκριση
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΙΛΗ ΤΗΣ ΜΟΡΜΩΝΑΣ, ΗΜαζάνης ΚώσταςΤιμητική Διάκριση
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣκούρα ΒουβούλαΤιμητική Διάκριση
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΤΥΦΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑΧούρσογλου ΠερικλήςΒραβείο ΠΕΚΚ
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΧΟΜΟ ΒΑΛΙΟΥΜΕμμανουήλ ΆρηςΒραβείο Κοινού
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΣΚΗΝΕΣΚαπάκας ΚώσταςΒραβείο Κοινού
1984Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΜποντίνας ΘωμάςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΑΘΕΜΙΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΣΑβδελιώδης ΔήμοςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΟΔΡΑΣΗΚερασίδης ΔημήτρηςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΥΠΑ, ΗΑνανιάδης ΙορδάνηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑΓιαννακάκη ΜίλλυΤιμητική Διάκριση
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΚΡΗ ΕΛΕΓΕΙΑΑρβανίτης ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΣΙΔΕΡΗΣΒέλλιου ΛέναΤιμητική Διάκριση SUPER-8
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΑΘΕΜΙΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΣΑβδελιώδης ΔήμοςΒραβείο Κοινού
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΥΠΑ, ΗΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Κοινού
1983Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ... ΕΚΠΟΜΠΗΔελής ΆγγελοςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΣΟΦΥΣΙΣΚωνσταντακόπουλος ΗλίαςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΒΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΧΩΡΙΟΝ...Φατούρος ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΚΛΟΣ, ΟΑνανιάδης ΙορδάνηςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΛΑΓΗ - ΑΛΛΑΓΗΔελής ΆγγελοςΚαλύτερης Ταινίας Κινουμένων Σχεδίων
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΑ ΑΦΡΙΚΗΜουρτζόπουλος ΔημήτρηςΚαλύτερης Ταινίας SUPER-8
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΕΡΓΑΣΤΗΡΙ 82Ομάδα μαθητώνΕύφημη Μνεία
1982Φεστιβάλ Δράμας...ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΣΩΠΟ -ESCAPE-Ζερβός ΝίκοςΕύφημη Μνεία
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΣΥΝΟΔΕΙΑΚάσσος ΜαρίνοςΤιμητική Διάκριση
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΥΠΟΨΗΦΙΟΣ, ΟΞυθάλης ΝίκοςΤιμητική Διάκριση
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΑΔΡΟΜΗΤσάφας ΑλέξηςΤιμητική Διάκριση
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΚΥΚΛΟΣ, ΟΑνανιάδης ΙορδάνηςΒραβείο Κοινού
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΚΕΝΤΑΥΡΩΝ 29Α'Χατζημιχαηλίδης ΣτέφανοςΒραβείο Κοινού
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΑΛΛΑΓΗ - ΑΛΛΑΓΗΔελής ΆγγελοςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΕΡΓΑΣΤΗΡΙ 82Ομάδα μαθητώνΕύφημη ΜνείαΟμάδα μαθητών
1982Φεστιβάλ ΔράμαςΚΕΝΤΑΥΡΩΝ 29Α'Χατζημιχαηλίδης ΣτέφανοςΕύφημη ΜνείαΠολύκαρπος Μανώλης
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ, ΤΟΧατζίκος ΒαγγέληςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΥΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΑναστασιάδης ΓιώργοςΚαλύτερης Ταινίας Μυθοπλασίας
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΗΓΗΣ, ΗΚωνσταντινίδης ΦοίβοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΧΩΡΑΜπουλμέτης ΤάσοςΚαλύτερης Ταινίας με Ειδική Τεχνική
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΜΕΤΑΣΤΑΣΕΙΣΑρβανίτης ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΕΠΙΣΗΜΟΣ ΠΡΟΣΚΕΚΛΗΜΕΝΟΣ, ΟΧολέβας ΜάρκοςΤιμητική Διάκριση
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΛΗΣΜΟΝΙΑ, ΗΛυκούδης ΜιχάληςΤιμητική Διάκριση
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΦΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΠολίτης ΒασίληςΕιδικό Βραβείο
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΗΓΗΣ, ΗΚωνσταντινίδης ΦοίβοςΒραβείο Κοινού
1981Φεστιβάλ ΔράμαςΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ, ΤΟΧατζίκος ΒαγγέληςΒραβείο Κοινού
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝΛιάππα ΦρίνταΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΑΙΡΚουτελιδάκης ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΔΙΗΜΕΡΟ, ΤΟΚαρβέλα ΔέσποιναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΔ. ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣΑρβανίτης ΔημήτρηςΤιμητική Διάκριση
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΑΙΡΚουτελιδάκης ΝίκοςΕΚΚΑ
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝΛιάππα ΦρίνταΒραβείο Κοινού
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΑΔΟΥΛΩΤΗ ΓΗ (ΜΑΝΗ)Δρακουλάκος ΝίκοςΒραβείο Κοινού
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΤΡΙΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΥΣΤΕΡΑΜπαλαμπάνη ΆνναΒραβείο Κοινού
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΨΙΤ ΦΙΛΑΡΑΚΟΣινατσάκης ΝίκοςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΝΙΚΕΤΟΚΟΥΜΠΑ, ΤΑΧούρσογλου ΠερικλήςΤιμητική Διάκριση Πρωτοεμφανιζόμενου ΣκηνοθέτηΧούρσογλου Περικλής
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΕΝΑ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΑΙΡΚουτελιδάκης ΝίκοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΠαυλόπουλος Λευτέρης
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΝΙΚΕΤΟΚΟΥΜΠΑ, ΤΑΧούρσογλου ΠερικλήςΤιμητική ΑναφοράΒούλγαρης Παντελής
1980Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑΦλέσσα ΚλεώνηΤιμητική ΑναφοράΦλέσσα Κλεώνη
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΜΠΕΤΤΥΣταύρακας ΔημήτρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΜΑΡΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥΒουδούρη ΛέναΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΠΕΡΙΠΑΤΟΣΣτασινός ΣτράτοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΞΕΚΙΝΗΜΑΜπάχλας ΣωκράτηςΚαλύτερης Ταινίας SUPER-8
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΛΑΚΗΣ Ο ΤΡΑΒΟΛΤΑΣ, ΟΔημητρίου ΒαγγέληςΤιμητική Διάκριση
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΑΠ' ΤΕΣ ΕΝΝΙΑΓκλαβέρης ΘόδωροςΤιμητική Διάκριση
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ, ΤΟΚωνσταντινίδης ΦοίβοςΒραβείο Κοινού
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΙΛΩΜπουλμέτης ΤάσοςΒραβείο Κοινού
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΑΧΑΡΝΗΣΑρβανίτης ΔημήτρηςΒραβείο Κοινού SUPER-8
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΙΛΩΜπουλμέτης ΤάσοςΤιμητική Διάκριση ΦωτογραφίαςΒερνίκος Δημήτρης
1979Φεστιβάλ ΔράμαςΝΕΙΛΩΜπουλμέτης ΤάσοςΤιμητική Διάκριση ΜουσικήςΠαπαδόπουλος Θύμιος
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΩΤΗΡΙΑΝΙΚΑ, ΟΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΜΠΝΕΥΣΗΠαπαγεωργίου ΜαρίαΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΒΑΡΒΑΡΟΣ ΕΛΛΗΝΞυθάλης ΝίκοςΒραβείο Καλύτερης Ταινίας
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 6.5 ΡΙΧΤΕΡΑγγελή ΓκαίηΒραβείο Καλύτερης Ταινίας Ντοκιμαντέρ
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΚΙ Η ΑΘΗΝΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΕΤΡΑΔεληβοριάς ΝίκοςΤιμητική Διάκριση
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΣΤΑΓΟΝΕΣ ΜΕΣ' ΤΟ ΧΡΟΝΟΙωαννίδης ΚώσταςΤιμητική Διάκριση
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΕΡΑΝΙΜΑΤριτσιμπίδας ΓιάννηςΤιμητική Διάκριση
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΓΕΝΙΑΚαψάσκης ΣπύροςΈπαινος
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΧΘΕΣΙΝΟΣ ΦΟΒΟΣ, ΟΠαναγιωτίδης ΔημήτρηςΈπαινος
1978Φεστιβάλ Δράμας4Ε802 ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣΒαρελάς ΓιώργοςΈπαινος
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΥΠΟΨΗΦΙΟΣΣισκοπούλου ΦωτεινήΈπαινος
1978Φεστιβάλ ΔράμαςτιTVσματαΨαρέλλης ΓιώργοςΈπαινος
1978Φεστιβάλ ΔράμαςΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΩΤΗΡΙΑΝΙΚΑ, ΟΞανθόπουλος ΛευτέρηςΒραβείο Βραβείο ΠΕΚΚ Καλύτερης Ταινίας Μικρού Μήκους
1978Φεστιβάλ ΔράμαςτιTVσματαΨαρέλλης ΓιώργοςΒραβείο Κοινού
1978Φεστιβάλ Δράμας4Ε802 ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣΒαρελάς ΓιώργοςΒραβείο Κοινού